Што сакате да правите додека врне?

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,064
1,133
Кога врне сакам да седам покрај прозор или во двор под стреичката... дождот секогаш ја буди креативноста во мене... Кога врне пишувам поезија, сликам... понекогаш и само фантазирам. Најчесто ми буди желба за самотија, ми буди носталгични чувства, се навраќаат слики од детството...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and parvati

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
23
Куманово
Кт ке врне брат, сакам да спију! Мноо е заебано кт си на час а надвор врне, спие ти се па ти се плаче...
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Кога врне надвор ама баш она да истура, ладно да е минус 20 и јас дома под ќебенце, филмче, си пијам топло чајче или топло чоколадо...уфф многу го сакам тоа :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
имаше една песна
девојко малаа.......
срце си и далааа далааа
кад киша пада...
кишобран сам јааа : )

Незнам поијма што ми се праи, зависи од момент. ако ми се спие ке спију како бебе после цице : )
aли да, мноо сакам да глеам преко прозор док врнеее....
сакам и да трчу по планине, сеќам се на натпревари по ориентацију увек кд вренеше ја беше 1 место
киша ми дааше силу ад трчу појако, најјакоо.... викасфа ме Шумахер у ориентацију ( кој прати еФ едн знае зшто )
 

elizabetta

Истакнат Член
8 септември 2012
236
382
63
кога врне сакам да се излежувам, да читам, да гледам филм, да се гушкам....
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,745
1,153
кога врне ....да спијам најубаво ми е кога слушам како паѓа дождот а јас у топло под кебенце си нанкам или гледам некое убаво филмче
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Кога врне, ако не шеткам на дождот, сакам да читам книга (претежно поезија), да пијам чај и да слушам музика или пак да сликам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Anakin

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Со кучето или мачето да си лежиме :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin