1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сакате да правите додека врне?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Marick14, 25 март 2012.

 1. Antares

  Antares Староседелец

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  414
  Си шеткам не сега да истура :D. По малку да врне, еве го измислено за мене е :D:D
   
 2. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Кога врне сакам да седам покрај прозор или во двор под стреичката... дождот секогаш ја буди креативноста во мене... Кога врне пишувам поезија, сликам... понекогаш и само фантазирам. Најчесто ми буди желба за самотија, ми буди носталгични чувства, се навраќаат слики од детството...
   
  На Lena и parvati им се допаѓа ова.
 3. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Кт ке врне брат, сакам да спију! Мноо е заебано кт си на час а надвор врне, спие ти се па ти се плаче...
   
 4. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Кога врне надвор ама баш она да истура, ладно да е минус 20 и јас дома под ќебенце, филмче, си пијам топло чајче или топло чоколадо...уфф многу го сакам тоа :)
   
  На parvati и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 5. sweetgirl

  sweetgirl Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  124
  Кога врне обично гледам некој филм и баш добро се опуштам.Милина.:)
   
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  имаше една песна
  девојко малаа.......
  срце си и далааа далааа
  кад киша пада...
  кишобран сам јааа : )

  Незнам поијма што ми се праи, зависи од момент. ако ми се спие ке спију како бебе после цице : )
  aли да, мноо сакам да глеам преко прозор док врнеее....
  сакам и да трчу по планине, сеќам се на натпревари по ориентацију увек кд вренеше ја беше 1 место
  киша ми дааше силу ад трчу појако, најјакоо.... викасфа ме Шумахер у ориентацију ( кој прати еФ едн знае зшто )
   
 7. elizabetta

  elizabetta Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 септември 2012
  Мислења:
  236
  Допаѓања:
  382
  кога врне сакам да се излежувам, да читам, да гледам филм, да се гушкам....
   
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,648
  Допаѓања:
  5,728
  кога врне ....да спијам најубаво ми е кога слушам како паѓа дождот а јас у топло под кебенце си нанкам или гледам некое убаво филмче
   
  На Rosana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Кога врне, ако не шеткам на дождот, сакам да читам книга (претежно поезија), да пијам чај и да слушам музика или пак да сликам.
   
  На Lena и Anakin им се допаѓа ова.
 10. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Со кучето или мачето да си лежиме :D
  [​IMG]
   
  На Anakin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: