1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сакате да правите додека врне?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Marick14, 25 март 2012.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Да шетам надвор или да седам на тераса и да слушам музика : )
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  да се гушкаме со љубениот и да гледаме некое филмче
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Што не. :giggle

  Да се гушкам со милиот мој, да си гледаме филмче заедно, да гледам серија, да читам книга, да учам, да цртам, да одмарам во кревет, да гледам tumblr блогови, да пишувам, да решавам судоку, да играм кантер,... едноставно дождот ја прави секоја активност подобра и го зголемува уживањето.
   
 4. Careforwhat

  Careforwhat Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 март 2013
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  34
  Нешто што најмногу обожувам на светов е онака летно време,истура дожд,ти си седиш во топло креветче,со некое чоколатце,чајче,музиче иии ...ќебенце.
  Лелеееееееееееееее,нема ништо поубаво на светов од ова,за мене барем :sram
   
 5. Vladus

  Vladus Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  6
  нема поубаво нешто :)
   
 6. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  1,898
  Скроз исто...само може без музиката, чоколадото и лаптопот...Јас лично сакам да го слушам дождот и да уживам во секоја капка и да си забегам со мислите...:)
   
 7. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Чекам да се стопли времето.Планирам да ставам една лежалка на тераса затоа што терасата ми е затворена да ставам мрежа против комарци и да спијам на тераса.Добро е што таа уличка кај шо ми гледа терасата не е многу прометна и би можел на раат да спијам.Па уште ако врне :D Мераци...
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  ауууу неќам бе дожд ич..тогаш ептен сум меланхолична и ништо не ми се прави..сакам да спијам и коа ќе се разбудам да видам дека надвор има сонце..е тоа сакам! и сакам да глеам филм коа врне..
   
 9. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Кога врне најчесто ги набљудувам капките кои се лизгаат по прозорот.
  Или го оставам прозорот отворен и со затворени очи го слушам ритамот на дождот кој капе по лимовите на куќите.
  Често фантазирам во тие моменти..
  Мммм... ај нека заврне.
   
 10. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  кога врне силно или полека,најмногу добивам желба за секс,за добар филм за пуканки и за гушкање и милување со саканиот(inlove)
   

Сподели: