Што сакате да правите додека врне?

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Што не. :giggle

Да се гушкам со милиот мој, да си гледаме филмче заедно, да гледам серија, да читам книга, да учам, да цртам, да одмарам во кревет, да гледам tumblr блогови, да пишувам, да решавам судоку, да играм кантер,... едноставно дождот ја прави секоја активност подобра и го зголемува уживањето.
 

Careforwhat

Полноправен Член
2 март 2013
41
34
18
Нешто што најмногу обожувам на светов е онака летно време,истура дожд,ти си седиш во топло креветче,со некое чоколатце,чајче,музиче иии ...ќебенце.
Лелеееееееееееееее,нема ништо поубаво на светов од ова,за мене барем :sram
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
На тераса лаптоп на масичка сок, цигари, кафе, чоколадо и тивка музика.Нема поубаво опуштање особено ако е во вечерни часови.
Скроз исто...само може без музиката, чоколадото и лаптопот...Јас лично сакам да го слушам дождот и да уживам во секоја капка и да си забегам со мислите...:)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Скроз исто...само може без музиката, чоколадото и лаптопот...Јас лично сакам да го слушам дождот и да уживам во секоја капка и да си забегам со мислите...:)
Чекам да се стопли времето.Планирам да ставам една лежалка на тераса затоа што терасата ми е затворена да ставам мрежа против комарци и да спијам на тераса.Добро е што таа уличка кај шо ми гледа терасата не е многу прометна и би можел на раат да спијам.Па уште ако врне :D Мераци...
 
  • Like
Реакции: MoonFairy

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,541
1,133
ауууу неќам бе дожд ич..тогаш ептен сум меланхолична и ништо не ми се прави..сакам да спијам и коа ќе се разбудам да видам дека надвор има сонце..е тоа сакам! и сакам да глеам филм коа врне..
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Кога врне најчесто ги набљудувам капките кои се лизгаат по прозорот.
Или го оставам прозорот отворен и со затворени очи го слушам ритамот на дождот кој капе по лимовите на куќите.
Често фантазирам во тие моменти..
Мммм... ај нека заврне.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
454
645
193
32
Неготино
кога врне силно или полека,најмногу добивам желба за секс,за добар филм за пуканки и за гушкање и милување со саканиот(inlove)