Што сакате да правите додека врне?

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Ова сигурно го немаш напишано ти на кирилица. :D Затоа и врне надвор, ти пишуваш на кирилица.

Он: не утепа дождов денов. :giggle Кај мене на улица нова река се створи.
дај боже и овде да заврне :cool: ако е до кирилица секој ден ќе пишам само нека заврне :showoff
туку ти пиши кај ќе е хит летово ;)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,051
6,676
1,153
Big Sur
Па ова е рај бре.
Ако нешто нај ме исполнува, тоа е вакво време. Свежион мирис на дожд бре. Па то исплашени фаци бегаат, немој ќе дојдат во допир со дождот. Мајка ми трча да ги измие терасите веднаш. Кај и да сум, штом приметам дожд, веднаш на неа ми текнува.
А јас си гледам и си се смеам. Кој им е крив што не знаат да уживаат? :cool:

р.ѕ. Ја поебал собиранката. :eek:
 
  • Like
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
178
180
643
behind you!
сакам да шетам без чадор додека врне летен дожд, инаку, да читам, гледам филм или јога/медитација, и да водам љубов ммм:sreken
 
  • Like
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683
сакам кога врни, само тоа да не биде кога сум на работа
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Ееее спанковци бе,како се се погодивте :frantic

Јас сакам да шетам по дождот,боса.