Што сакате да правите додека врне?

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,839
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Кога врнит во мојот град, канализациите се преполнуваат и фекалиите пливаат по "магистралава", се ширит "пријатна миризба". Онде кај банкана најромантично е дека гомцата од цел град се збираат таму.
Еднаш така пред 2 години врнеше 2-3 недели без прекин и одма излегоа вицови од скопјаништава дека сме преплавени, пак се распавав по форумиве, и ми викет: продавам куќа 2 метри под вода. А овој пак градоначалников многу читат вицој и ставил некој вреќина за заштита демек- тешко него на умон шо го имат.
То е плус причина да го "сакам" дождот.
 
  • Like
Реакции: emzzy

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Ако треба да одам негде мразам дожд зошто ми ја уништува косата и го мразам ладниот есенско зимски дожд...
ама сакам летен дожд кога сум на плажа а топлите капки ме натопуваат целосно, сакам дожд кога сум дома и опуштено слушам ккао капе, тогаш можам да пишувам, читам книга или слушам музика : )
 
  • Like
Реакции: Scars

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
дожжжжжжжжжжд(inlove)
го обожаам...најубоо се осеќам коа врне дождче , се осеќам исполнето...и додека сите се муртат на времето ја уживам бескрајно шетајќи на дождот без чадор...

Some People Feel The Rain, Others Just Get Wet (inlove)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,685
3,863
1,183
Дожд .. па да искрено најубаво ми е кога врне :)
Сакам кога врне полека/средно .. да испаднам и да седнам надвор, на дождот нормално .. и да ме врне :)
незнам зошто но тоа ме опушта и ми ја прави цела ситуација смирена :)
 
  • Like
Реакции: cece17

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
И да грми и да врне и да се распаѓа Земјата јас секогаш ќе бидам расположен. Еве моментално врне и супер ми е.
 
  • Like
Реакции: emzzy

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Обожувам кога врнит дожд :).
Времето немат никакво влијание врз моето расположение :)
Секогаш сакам да сум надвор ..тогаш :)
Иии да..
шетам на дождот..поубо амин(happy)
 
  • Like
Реакции: Legioner

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
пријателче најдобри теми ти се за летување ;)
Ова сигурно го немаш напишано ти на кирилица. :D Затоа и врне надвор, ти пишуваш на кирилица.

Он: не утепа дождов денов. :giggle Кај мене на улица нова река се створи.