1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што недостига на македонските телевизии?

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Nikola, 23 јуни 2012.

 1. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Недостигаат добри документарки.
  Недостигаат Филмски викенди со филмови од овој век.
  Недостигаат добри емисии, од типот на емисијата со Опра, итн итн.
  Недостигаат програми за најмалите, од типот на Дајте музика, Големи и Мали, какви што беа порано.
  Недостига се’ бе брате, македонскиве медиуми треба да имаат тотал ремонт.
   
  На violetmoon, MoonFairy, melpomena и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Фудбал бате недостига, фудбал.... од тоа стримовите за онлајн гледање, си го преполнав компјутеров вируси.
   
  На Slims, МериСелест и parvati им се допаѓа ова.
 3. LoveDealer

  LoveDealer Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  563
  Дефинитивно недостига!!!! Би било добро да ја емитуваат повторно, би сакала новите генерации да гледаат нешто квалитетно!

  [​IMG]
   
  На Ouroboros, MoonFairy, melpomena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Недостига емисија како Водени Лудории... не знам дали се секавате на таа јака емисија.
  Недостигаат многу поучни емисии ко што беше на времето Бушава Азбука.
  Многу нови серии а не веке видени како CSI.
  Музички емисии...
  Доста беа турци и Индијци.
  И да...Фудбалче фали.
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  1,898

  Нешто вакво...обожавав да го гледам....
   
 6. Ouroboros

  Ouroboros Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 март 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  10
  Ако почнам да набројувам што се не фали... :) мислам дека фалат најмногу културни програми.
   
 7. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Емисии за подобро и недевијантно однесување на младите,Програми за македонски филмови,Емисија нешто како филмски грешки и по можност емисии за поранешната добра македонска музика(не народна).
   
 8. Ouroboros

  Ouroboros Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 март 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  10
  Зошто не народна?
   
 9. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  оти веќе има.
   

Сподели: