Што недостига на македонските телевизии? | Црнобело Форум

Што недостига на македонските телевизии?

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Недостигаат добри документарки.
Недостигаат Филмски викенди со филмови од овој век.
Недостигаат добри емисии, од типот на емисијата со Опра, итн итн.
Недостигаат програми за најмалите, од типот на Дајте музика, Големи и Мали, какви што беа порано.
Недостига се’ бе брате, македонскиве медиуми треба да имаат тотал ремонт.
 

LoveDealer

Староседелец
3 март 2012
180
563
693
29
Во неговото срце.
Дефинитивно недостига!!!! Би било добро да ја емитуваат повторно, би сакала новите генерации да гледаат нешто квалитетно!

 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Недостига емисија како Водени Лудории... не знам дали се секавате на таа јака емисија.
Недостигаат многу поучни емисии ко што беше на времето Бушава Азбука.
Многу нови серии а не веке видени како CSI.
Музички емисии...
Доста беа турци и Индијци.
И да...Фудбалче фали.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,311
1,941
1,133
Нешто вакво...обожавав да го гледам....
 

Ouroboros

Полноправен Член
4 март 2013
37
10
8
33
Ако почнам да набројувам што се не фали... :) мислам дека фалат најмногу културни програми.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Емисии за подобро и недевијантно однесување на младите,Програми за македонски филмови,Емисија нешто како филмски грешки и по можност емисии за поранешната добра македонска музика(не народна).
 

Ouroboros

Полноправен Член
4 март 2013
37
10
8
33
Емисии за подобро и недевијантно однесување на младите,Програми за македонски филмови,Емисија нешто како филмски грешки и по можност емисии за поранешната добра македонска музика(не народна).

Зошто не народна?