1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што недостига на македонските телевизии?

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Nikola, 23 јуни 2012.

 1. Nikola

  Nikola Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  41
  Според вас, која емисија или ТВ шоу треба да го емитуваат телевизиите во Македонија за да се зголеми нивниот рејтинг и конечно да гледаме нешто ново и интересно на телевизиите кои постојано даваат турски серии и српски емисии од кои ни е преку глава.:rolleyes: МИСЛАМ ДЕКА Е КОНЕЧНО ВРЕМЕ ЗА НЕШТО НАШЕ! ЗА НЕШТО МАКЕДОНСКО?(nod)
  Ги чекам вашите мислења.:^) (може и некоја online Facebook верзија)
  Поззз :)
   
 2. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  КВАЛИТЕТ.
   
  На kizzo, The_Mayor и Legioner им се допаѓа ова.
 3. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Фали богами некое шоу јако, комично нешто пошто трагедија сме со ТВ шемава
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Јас би прашала а што не им фали???????
  Не паметам од кога немам гледано нешто македонско на тв, веројатно од времето на Супер Бинго со Игор Џамбазов. Сите гледаме foxlive, discovery итн т.е гледаат, јас освен за фудбал не уклучувам тв.
  Многу работа требаат за да се направи нешто квалитетно, меѓу нив пари а и квалитетен кадар....
   
  На parvati и melpomena им се допаѓа ова.
 5. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  Нека искочат нека снимаат сиромаштијава, народов си имаме ние Makedonski Survivor
   
  На kizzo и melpomena им се допаѓа ова.
 6. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Хумористични серии! Доста се плачкиве од турско - индиски серии на народот му фали хумор! Криминалистички сери што демек не сме способни да направиме нешто ко Закон и ред , ЦСИ и слични ? Во Македонија има толку криминал што ич нема да биде тешко. Еротски серии ма ова најозбилно на народ преку глава им е опд политика затоа опаѓа наталитет!;) Едукативни програми во стилот на : Бушава азбука , Весела математика, Дајте музика... и слични. Дебатни емисии освен Ако е друга дебатна емисија немам гледано макр што на 24 вести има добри анализи некогаш но мора да се чуе што се прави и како да се направи пред се зборам за експертски мислења не политички бламажи! Квизови! Каде замина квизовите ко : Енигма , Милионер , 50-50 ,Тркало на среќата , а да се сетив ги сменија со турски серии! За се ова да биде успешно мора да имаш добра актерска екипа која може да ја нправиш ако не вклучиш политика во тоа! Потоа добро сценарио кое може да се направи! Се може ако се сака кај нас некој намерно неска ништо да превзеде!
   
  На parvati, JaMi, emzzy и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Anne

  Anne Нов член

  Зачленет на:
  23 јуни 2012
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  20
  МУ НЕДОСТИГА ЕДЕН АСАЛЕН ФИЛМ А НЕ СЕКОЈ ФИЛМ СО СЕКС АМАН ВЕЌЕ ОПСЕСИЈА СТАНА ОВА СО СЕКСОВ КО ДА ГЛЕДАМЕ ТВ 1000 А НЕ МАКЕДОНСКИ ФИЛМ Ц Ц Ц
   
  На kizzo и Legioner им се допаѓа ова.
 8. DanielMkd

  DanielMkd Нов член

  Зачленет на:
  23 јуни 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  3
  nasive televizii se uzas...se im fali..nemaat niso asalno...uklucuvas tv i gledas samo turski,indiski serii..nekogas pustaat retko dobar film..pa na srede film cekas pola saat reklami...so eden zbor KATASTROFA !!!
   
  На Anne му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Хумор. И тоа асален. Имаше своевремено Трендо па и Жаре вадеа нешто чат пат. Ама тоа е само игла во сено.
   
  На kizzo, МериСелест и DanielMkd им се допаѓа ова.
 10. Anne

  Anne Нов член

  Зачленет на:
  23 јуни 2012
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  20
  erotikata preovladuva samo se prasuvam koa ke pocne toj proces na sozrevanje i ke se sozdade nekoj stv dobar film da ti e milina da go poglednes i da posakas uste takvi filmovi ama toa kaj nas mn mn tesko
   

Сподели: