Што недостига на македонските телевизии?

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
erotikata preovladuva samo se prasuvam koa ke pocne toj proces na sozrevanje i ke se sozdade nekoj stv dobar film da ti e milina da go poglednes i da posakas uste takvi filmovi ama toa kaj nas mn mn tesko
За кои филмови збориш дека има еротика и секс ? :unsure
(и да те замолам да користиш кирилица,правило е на форумов :) )
 

Anne

Нов член
23 јуни 2012
18
21
3
31
ПА НА НЕКОИ ФИЛМОВИ ШТО ИМА ТАКВИ СЦЕНИ ВРТИ СУЧИ СВЕ СЕКОЈ ФИЛМ СЕ СВЕДУВА НА ТОА
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
ПА НА НЕКОИ ФИЛМОВИ ШТО ИМА ТАКВИ СЦЕНИ ВРТИ СУЧИ СВЕ СЕКОЈ ФИЛМ СЕ СВЕДУВА НА ТОА
Те молам кажи ми на кои програми се таквите филмови.... Кај мене дома све турски и индиски серии течат по цел ден кои и по 50год брак се бацуваат строго во чело. .... :D
 

Anne

Нов член
23 јуни 2012
18
21
3
31
МИСЛАМ ЗА ТОЈ ФИЛМОТ МАЈКИ ЛИ СЕ ВИКАШЕ НЕЗНАМ МОЖЕ ГРЕШАМ АМА ТОЈ ФИЛМ БОЛЈЕ ДА БЕШЕ ЕРОТСКИ ЗАШТО СЕКОЈА СЦЕНА ВО ТОЈ ФИЛМ Е БЕТЕР ОД ПОРНИЧ ТОА Е СУРОВАТА РЕАЛНОСТ АМА МОРА ДА СЕ ПРИФАТИ ПАРИТЕ СЕ ВО ТАКВИТЕ ФИЛМОВИ
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
МИСЛАМ ЗА ТОЈ ФИЛМОТ МАЈКИ ЛИ СЕ ВИКАШЕ НЕЗНАМ МОЖЕ ГРЕШАМ АМА ТОЈ ФИЛМ БОЛЈЕ ДА БЕШЕ ЕРОТСКИ ЗАШТО СЕКОЈА СЦЕНА ВО ТОЈ ФИЛМ Е БЕТЕР ОД ПОРНИЧ ТОА Е СУРОВАТА РЕАЛНОСТ АМА МОРА ДА СЕ ПРИФАТИ ПАРИТЕ СЕ ВО ТАКВИТЕ ФИЛМОВИ
Добро бил 1 филм со малку повеќе еротика, и тоа треба во животот да погледаш и познаеш а не само индиските серии што се бацуваат со кравата во гз
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Како прво нека почнат да изведуваат некоја детска емисија. Порано знам имаше Сител Бамбини со Деси, многу интересна емисија беше :sreken. Нека има некои детски игри и квизови, да се вратат децата (зборувам за помалите од 4-10 години) во реалноста, да го остетат детството во вистинско светло. После нека изведуваат и некоја тинејџерска емисија, нешто околу тин. проблеми и интереси. И на крај следуваат тие Се` или нешто и разни квизови, моменти на вистини, реални шоуа.
На toggo program има преинтересни емисии за деца, нека копираат нешто нашивве, или пак нека направат нешто свое. Ама умот им е само во индиските серии и во шпанските..
Порано убаво си беше кога даваа Power Rangers, Фифи, Јагодица_бобица и не знам кој други :)giggle), барем ги даваа секое сабајле, а сега ни тоа го нема..
Буквално се` им недостига.
 

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Интересна тема....Што фали на ТВ екраните кај нас.....Па незнам од каде би почнал....Прво треба веднаш да престанат со емитување на најголемиот дел(значи сепак не сите) на турските серии исто со другата забавна програма...Во врска со турските серии значи незнам колку ги гледате луѓето кои ги гледаат овие серии(претежно постарото население) дали знаете дека има жени кои пијат дијазепами лексилиуми и што ти ја знам за смирување кога има некои потресни сцени...дали тоа за вас е нормално истото со се за љубав и дајле значи крајно страшни резултати имаме од такво "ѓубре"(не значи дека е кузнае колку неквалитетно ама сепак не е доволно добро) и незнам дали некој забележал ама сите турски серии(значи истото како и кај шпанските) се со скоро иста содржина...од шоу имаме нешто ама сепак недоволно разработено...незнам дали ги памтите тие приказните или ВО ПОГРЕШНО ВРЕМЕ(апсолутниот фит и бродј.1 засекогаш на листата македонски производства во оваа објаст) не велам да ги прикажуваат пак истите си има продукции таму нека си фатата да работата доста ни е на сите од рекламите од типит научиго њутнов закон и не ја чисти собата и ако има пожар спасиги прво книгите и слично...Сува материја е се останато...ако веќе се припојуваме кон запад ако прифаќаме дкеа нивниот начин на живот е подобар и поправилен дајте да го следиме и тоа...
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
фалат сите документарни, забавно - културно - музички емисии...
порано ги имаше на сите програми...сега жално...ги заборавивме нашите јавни фаци
нема каде да се појават..
Вртелешка, Опуштено, Никој да не знае, и еден куп други..