1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што недостига на македонските телевизии?

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Nikola, 23 јуни 2012.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Драган Вучич сигурно не ;)
   
 2. Nikola

  Nikola Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  41
  Епа доволно мислења... сега треба некој друг да стави прст на глава и да подразмисли малку дека на нас ни здосадија сапунициве и останатите глупости што нон стоп се премотуваат во ТВ. Па ајде конечно некој нека се освести и нека ги исполни нашите барања. Да можам јас би го направил сето ова што сите го сакаме, но неможам... Барем на кратко и ние да се офајдиме и на раат да гледаме нешто квалитетно и македонско. Бидете поздравени :):)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mila mila

  mila mila Истакнат Член

  Зачленет на:
  31 март 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  154
  Што им недостига на нашите реални шоуа?
  Одговор:Се.Од добар водител,т.е.опуштен водител сите наши некако ни се здрвени пред камерите,ако немат подготвено текст навистина немаат речник што да кажат,се да морало да се чита од збор до збор.
  Еве на пример во емисијата на Тони Михајловски имаше нешто добро но тоа беше претерано "опуштено" за пред камери.Бар јас така проценив.
  Србите ееееее Србите се пред нас километри во тој поглед па камо ли другите држави.
  Друго добра емисија,добар филм,добар домументарец итн....
   
 4. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Незнам дали е за оваа тема ама морам да напоменам дека Алфа тв ми е преубава и мислам дека сите можни сфери од општественото живеење ги имаат опфатено во своите емисии , не сум јас толку против серии ( ова турскиве се нешто ин) нека има по нешто и за таа публика ама многу е претеризам бре ова , јас не се сеќавам да пуштам сител тв или канал 5 а да не глеам Кога дождовите паѓаат и тој тип на сериии, и Латас згора на се...somebody shoot me please! И Македонска тв малку се подобрени и ме радува ...а за недостасување на нешто мислам дека му фалат на повеќето тв многу документарки , музички катчиња, нешто како Грајфер на времето и секако добри филмови . Најмалку сакам да навредам ама реално Све за љубав и Мењам жена ?????? Инаку Пулс со Ана Јовковска ми е мелем за душа !
   
  На Emma.T, M.Adams и Arkantos им се допаѓа ова.
 5. Largo

  Largo Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  96
  Што не му недостасува мислам дека треба да се формулира...Од глупости си имаме многу.Асална емисија, серија нема.Им дадоа на секакви да изиграваат водители на емисии и катасрофа однапред програмирано.Од реалити шоуа не фали ништо(ем сега и нема) а и подобро е без нив кога и онака неможеш ништо паметно да научиш од таквите глупости.
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. M.Adams

  M.Adams Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  82
  Допаѓања:
  96
  Хумор, релаксација малку. Ви текнува на Салон Хармони со Јелена Жугиќ, Дац...Ако сте помлади не ја знаете, мини серија, комедии на кои сум пукала од смеа. Мало бев ама доволно паметно да им го сфатам хуморот :nerd
  Образовни емисии кои воедно ќе бидат и интересни, водители, спикери, воопшто телевизии кои нема да бидат партиски поткупени, за турско/шпански/индиски серии како замена за прави филмови нема ни смисла да говорам.
  Се им фали.
  И од мене плус за Ана Јовковска.
   
  На Emma.T, kizzo и melpomena им се допаѓа ова.
 7. kizzo

  kizzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2013
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  1,328
  многу работи фалат на нашиве телевизии и мислам дека крајно време е да се направи некоја добра емисија или незнам нешто што ќе не натера да го гледаме
   
 8. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Ни фалат добри и квалитетни филмови, повеќе хумор по можност во добри Амерички ТВ серии или наши квалитетни серии.Доста беше со Турскава окупација, 500год па сега уште и самите си го бараме истото.Таман мислиш завршиле тап ете ти нова серија, Сител не е да го пуштиш, ништо квалитетно нема.
  МТВ одамна ја упропастија, Канал5 такуѓере како Сител, Телма гледам само Калчо лигата кога е, другите програми не сакам ни да ги коментирам.
  Сакам и барам повеќе едукативни емисии, емисии во кои би им се дало можност на непознати лица да промовираат можеби некои свои откритија, истражувања, промоција на нови таленти ама не од типот на Драган Вучиќ и неговите безвезни емисии за таленти.Идол беше една добра целина, но сепак не беше на ниво на Идолите кои се организираат во другиве земји, што дека победи дечкото Иван мислам се викаше кога нема ни промоција ни песни, џабе, кој знае денес за него?
  И да, би сакала на некоја од програмите да се врати Династија, многу сакам да ја гледам :)
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  МТВ1 е упропастена и веќе не постои како ТВ, ама МРТ1 има програма подобра од Сител и Канал 5 заедно, за Телма да не зборам. Така да не сакам да чујам ни збор за МРТ, нит па за Алфа. Убедливо најдобрите мак. канали. :zelen
   
 10. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Јас се извинувам, мислев на МРТ, а инаку секој со свое мислење, јес да има подобра содржина за разлика од останатите, ама сепак не е по мој вкус, а Алфа за жал не ја следам така да не можам да коментирам за неа :)
   

Сподели: