Што мислите има ли вистина во гледање на кафе?

Danicleo

Полноправен Член
30 март 2012
53
54
18
56
Сепак тоа се вика „студено гледање„(луѓе кои по изразот на човекот можат да ги откријат реакциите на оној кој му гледа,и по тоа да открие дали на човекот му има погодено)но,има луѓе кои ја користат нивната енергија и преку таа енергија да се создадат ментални слики кои делуваат како приемник...во секој случај тие луѓе не ги користат фигурите во шољата туку нивната енергија,и енергија на оној кој му гледа...па нели се е енергија?Но,подалеку од оние кои имаат тарифа оти истите се материјалисти кои радозналите сакаат да ги искористат за материјална добивка...
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Ако некој ми гледа и да ми погоди можда и ќе верувам сега за сега сум онака неутрален,можда има некоа вистина
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не пијам кафе речиси воопшто, ама во некои три-четири пати што ми гледале, не ми погодиле речиси ништо.
А се врти само едно исто: имаш среќа/товар/пат и дрн дрн јариња, ти пратат реакција и погаѓаат дури не напраиш блажена фаца кога ќе ти одговара тоа што ќе го чуеш, и на основа на тоа, продолжуваат понатаму.
Поарно во друга шоља нека земат да гледаат, иста кафеава структура може да се добие, а и поголеми се шансите да погодат што си јадел за ручек, отколку што те чека утре.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Турско кафе не пијам и никој ми нема гледано и мислам дека нема вистина во тоа гледање на кафе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kiko*

Rosana

Староседелец
24 јуни 2012
267
499
1,063
верувам во гледање на кафе зошто да постои вистина во тоа и знам по мене мене скоро се ми погодува (ама баба ми) се е зависно од љуѓето дали знаат да гледаат вистински или се преправаат колку да ги земат парите на љуѓето
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Гледање на кафе - само да се утепа време, и да се сврти муабет. :D
 

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
177
180
643
behind you!
За оние кои стварно веруваат во гледањето кафе вистината е во тоа што ако ти речат имаш среќа во скоро време, ти и некоја бесмислица да е ќе си ја поврзеш со тоа. Ти речат средба и секако секоја средба во наредните денови е онаа предскажаната. Не е на арно што кога ќе речат многу мака тешкотии бла бла и одма ајде за некоја ситница се нервираат и ја преувеличуваат и секако тоа почне да им претставува голема тешкотија затоа што така гледаат на неа..