1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што мислите има ли вистина во гледање на кафе?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Andrea Bloodbucket, 21 февруари 2012.

1. Danicleo

Danicleo Полноправен Член

Зачленет на:
    30 март 2012
    Мислења:
    53
    Допаѓања:
    54
    Сепак тоа се вика „студено гледање„(луѓе кои по изразот на човекот можат да ги откријат реакциите на оној кој му гледа,и по тоа да открие дали на човекот му има погодено)но,има луѓе кои ја користат нивната енергија и преку таа енергија да се создадат ментални слики кои делуваат како приемник...во секој случај тие луѓе не ги користат фигурите во шољата туку нивната енергија,и енергија на оној кој му гледа...па нели се е енергија?Но,подалеку од оние кои имаат тарифа оти истите се материјалисти кои радозналите сакаат да ги искористат за материјална добивка...

2. Aristokrat

Aristokrat Староседелец

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    2,655
    Допаѓања:
    3,335
    Ако некој ми гледа и да ми погоди можда и ќе верувам сега за сега сум онака неутрален,можда има некоа вистина

3. frosina

frosina Нов член

Зачленет на:
    12 април 2012
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Би сакале да веруваат и во неубавите работи кои ќе ги чујат ?!

4. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,878
    Верују само у онј дел кд се УДАРА жеља ч )

5. Avona Vi

Avona Vi Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    493
    Допаѓања:
    630
    Ретко кога кажуваат лоши работи..

6. Electra

Electra Неонка
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    2,048
    Допаѓања:
    6,666
    Не пијам кафе речиси воопшто, ама во некои три-четири пати што ми гледале, не ми погодиле речиси ништо.
    А се врти само едно исто: имаш среќа/товар/пат и дрн дрн јариња, ти пратат реакција и погаѓаат дури не напраиш блажена фаца кога ќе ти одговара тоа што ќе го чуеш, и на основа на тоа, продолжуваат понатаму.
    Поарно во друга шоља нека земат да гледаат, иста кафеава структура може да се добие, а и поголеми се шансите да погодат што си јадел за ручек, отколку што те чека утре.

7. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Турско кафе не пијам и никој ми нема гледано и мислам дека нема вистина во тоа гледање на кафе.

На Kiko* му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Rosana

Rosana Староседелец

Зачленет на:
    24 јуни 2012
    Мислења:
    267
    Допаѓања:
    499
    верувам во гледање на кафе зошто да постои вистина во тоа и знам по мене мене скоро се ми погодува (ама баба ми) се е зависно од љуѓето дали знаат да гледаат вистински или се преправаат колку да ги земат парите на љуѓето

9. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,279
    Допаѓања:
    2,353
    Гледање на кафе - само да се утепа време, и да се сврти муабет. :D

10. Mardy Bum

Mardy Bum Староседелец

Зачленет на:
    25 април 2012
    Мислења:
    178
    Допаѓања:
    180
    За оние кои стварно веруваат во гледањето кафе вистината е во тоа што ако ти речат имаш среќа во скоро време, ти и некоја бесмислица да е ќе си ја поврзеш со тоа. Ти речат средба и секако секоја средба во наредните денови е онаа предскажаната. Не е на арно што кога ќе речат многу мака тешкотии бла бла и одма ајде за некоја ситница се нервираат и ја преувеличуваат и секако тоа почне да им претставува голема тешкотија затоа што така гледаат на неа..

Сподели: