1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што мислите има ли вистина во гледање на кафе?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Andrea Bloodbucket, 21 февруари 2012.

 1. Danicleo

  Danicleo Полноправен Член

  Зачленет на:
  30 март 2012
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  54
  Сепак тоа се вика „студено гледање„(луѓе кои по изразот на човекот можат да ги откријат реакциите на оној кој му гледа,и по тоа да открие дали на човекот му има погодено)но,има луѓе кои ја користат нивната енергија и преку таа енергија да се создадат ментални слики кои делуваат како приемник...во секој случај тие луѓе не ги користат фигурите во шољата туку нивната енергија,и енергија на оној кој му гледа...па нели се е енергија?Но,подалеку од оние кои имаат тарифа оти истите се материјалисти кои радозналите сакаат да ги искористат за материјална добивка...
   
 2. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Ако некој ми гледа и да ми погоди можда и ќе верувам сега за сега сум онака неутрален,можда има некоа вистина
   
 3. frosina

  frosina Нов член

  Зачленет на:
  12 април 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Би сакале да веруваат и во неубавите работи кои ќе ги чујат ?!
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Верују само у онј дел кд се УДАРА жеља ч )
   
 5. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  Ретко кога кажуваат лоши работи..
   
 6. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Не пијам кафе речиси воопшто, ама во некои три-четири пати што ми гледале, не ми погодиле речиси ништо.
  А се врти само едно исто: имаш среќа/товар/пат и дрн дрн јариња, ти пратат реакција и погаѓаат дури не напраиш блажена фаца кога ќе ти одговара тоа што ќе го чуеш, и на основа на тоа, продолжуваат понатаму.
  Поарно во друга шоља нека земат да гледаат, иста кафеава структура може да се добие, а и поголеми се шансите да погодат што си јадел за ручек, отколку што те чека утре.
   
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Турско кафе не пијам и никој ми нема гледано и мислам дека нема вистина во тоа гледање на кафе.
   
  На Kiko* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Rosana

  Rosana Староседелец

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  267
  Допаѓања:
  499
  верувам во гледање на кафе зошто да постои вистина во тоа и знам по мене мене скоро се ми погодува (ама баба ми) се е зависно од љуѓето дали знаат да гледаат вистински или се преправаат колку да ги земат парите на љуѓето
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Гледање на кафе - само да се утепа време, и да се сврти муабет. :D
   
 10. Mardy Bum

  Mardy Bum Староседелец

  Зачленет на:
  25 април 2012
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  180
  За оние кои стварно веруваат во гледањето кафе вистината е во тоа што ако ти речат имаш среќа во скоро време, ти и некоја бесмислица да е ќе си ја поврзеш со тоа. Ти речат средба и секако секоја средба во наредните денови е онаа предскажаната. Не е на арно што кога ќе речат многу мака тешкотии бла бла и одма ајде за некоја ситница се нервираат и ја преувеличуваат и секако тоа почне да им претставува голема тешкотија затоа што така гледаат на неа..
   

Сподели: