1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што мислите има ли вистина во гледање на кафе?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Andrea Bloodbucket, 21 февруари 2012.

1. Andrea Bloodbucket

Andrea Bloodbucket Истакнат Член

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    280
    Допаѓања:
    328
    И јас сакам да ми гледа некој што знае да гледа добро :D.

2. Шмекси

Шмекси Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,130
    Допаѓања:
    1,066
    Ако си песимист, подобро не :D

Мене една другарка ме извади од такт.Уште порано девојката беше така малку чудна, мајка и е бајачка.Пред некое време ај излеговме на кафе после долго време.Културно ја прашав каде сака да пиеме кафе.Она рече континент.

Океј, континент нека биде.Она нарача турско кафе што малку ме зачуди, и ми рече ај и ти земи едно турско прај ми друштво.Ај океј.Го испив кафето.Ме погледна чудно и ми рече дека имам многу многу голема тегоба.Дека за тоа на никој не сум кажал и не сум имал душевен мир.Да напоменам дека не ни погледна во шољата :D

Ми кажа се’ што ми се случувало во минатото, значи 3 години од последен пат кога сум се видел со нејзе.На почеток мислев дека мојот најдобар другар и кажал се и сега оваа ме заебава зашо знае дека не верувам во такви работи.
    Сите битни случки во минатото ми ги кажа.За во иднина ми кажа дека имамм многу пречки и проблеми, но со мојата среќа од раѓање и харизма ќе си ја остварам желбата што ја посакувам многу одамна.И навистина така се случи.Одеднаш рече повеќе неможам да ти гледам и тоа беше прилично вознемирена.
    После тоа одма вртев броеви како луд на другарите да ги прашам дали нешто кажале.Сите одговори беа негативни :D
    Битно сето тоа што го кажa навистина испадна, и сеа чекам пак да ме викне на кафе :D

На Andrea Bloodbucket му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hexasto

Hexasto Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    1,082
    Допаѓања:
    1,631
    Мислам дека нема али онака за забава интересно е :)

4. Caci

Caci Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    872
    Допаѓања:
    1,103
    Не верувам во секој, инаку така за забава често со другарките си гледаме :wavespin но, што има една жена, циганка е сум била два пати кај неа, ми погоди се, цццц а жената незнае ништо за мене, гледа на кафе, на вода, и на незнам уште што беше, значи кој и да оди кај неа, од познаниците, никој нема кажено дека нешто нема погодено, што прави, како прави, незнам цццц секоја и чест :spin

5. Minella

Minella Активен Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    169
    Допаѓања:
    171
    Шо знам све се тоа празни приказни останати од старо време ,кога жените немале што да прават и така во филџанот ќе го виделе како им доаѓаат просци на девојките . Имам замислувано желби некои ми погодувале теткици ,некои не но се се тоа бла бла прикаски :nah

6. Mila Kunis

Mila Kunis Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,528
    Верувам само во моментот додека дотичната пророчица ми ги кажува фигурите од шољата :giggle После тоа заборавам и воопшто не се надевам дека нешто ќе се исполни од кажаното.

На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. x3m

x3m Активен Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    137
    Допаѓања:
    169
    Гледањето на кафе е само пропагадна за да пиете турско кафе :p

8. True_Blood

True_Blood Upright

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    1,132
    Допаѓања:
    2,396
    Има.
    Има и фанатаци на црниот талог и фигурите што ги испишува додека се цеди....

Оф леле...Мижи Митро тулумби ќе паѓаат. Немам што да додадам :unsure

9. Luckky

Luckky Upright

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    2,635
    Допаѓања:
    5,809
  10. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    Нема вистина. Еднаш кога ми гледаа ми се исполни желбата и мислев дека тоа се случи од гледањето.
    Сега сфаќам каков идиот сум била. :banghead
    Инаку често си гледаме со друштво, онака ради разонода.

На cece17 и Luckky им се допаѓа ова.

Сподели: