1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што мислите има ли вистина во гледање на кафе?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Andrea Bloodbucket, 21 февруари 2012.

 1. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  И јас сакам да ми гледа некој што знае да гледа добро :D.
   
 2. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Ако си песимист, подобро не :D

  Мене една другарка ме извади од такт.Уште порано девојката беше така малку чудна, мајка и е бајачка.Пред некое време ај излеговме на кафе после долго време.Културно ја прашав каде сака да пиеме кафе.Она рече континент.

  Океј, континент нека биде.Она нарача турско кафе што малку ме зачуди, и ми рече ај и ти земи едно турско прај ми друштво.Ај океј.Го испив кафето.Ме погледна чудно и ми рече дека имам многу многу голема тегоба.Дека за тоа на никој не сум кажал и не сум имал душевен мир.Да напоменам дека не ни погледна во шољата :D

  Ми кажа се’ што ми се случувало во минатото, значи 3 години од последен пат кога сум се видел со нејзе.На почеток мислев дека мојот најдобар другар и кажал се и сега оваа ме заебава зашо знае дека не верувам во такви работи.
  Сите битни случки во минатото ми ги кажа.За во иднина ми кажа дека имамм многу пречки и проблеми, но со мојата среќа од раѓање и харизма ќе си ја остварам желбата што ја посакувам многу одамна.И навистина така се случи.Одеднаш рече повеќе неможам да ти гледам и тоа беше прилично вознемирена.
  После тоа одма вртев броеви како луд на другарите да ги прашам дали нешто кажале.Сите одговори беа негативни :D
  Битно сето тоа што го кажa навистина испадна, и сеа чекам пак да ме викне на кафе :D
   
  На Andrea Bloodbucket му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Мислам дека нема али онака за забава интересно е :)
   
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Не верувам во секој, инаку така за забава често со другарките си гледаме :wavespin но, што има една жена, циганка е сум била два пати кај неа, ми погоди се, цццц а жената незнае ништо за мене, гледа на кафе, на вода, и на незнам уште што беше, значи кој и да оди кај неа, од познаниците, никој нема кажено дека нешто нема погодено, што прави, како прави, незнам цццц секоја и чест :spin
   
 5. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Шо знам све се тоа празни приказни останати од старо време ,кога жените немале што да прават и така во филџанот ќе го виделе како им доаѓаат просци на девојките . Имам замислувано желби некои ми погодувале теткици ,некои не но се се тоа бла бла прикаски :nah
   
 6. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Верувам само во моментот додека дотичната пророчица ми ги кажува фигурите од шољата :giggle После тоа заборавам и воопшто не се надевам дека нешто ќе се исполни од кажаното.
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Гледањето на кафе е само пропагадна за да пиете турско кафе :p
   
 8. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Има.
  Има и фанатаци на црниот талог и фигурите што ги испишува додека се цеди....

  Оф леле...Мижи Митро тулумби ќе паѓаат. Немам што да додадам :unsure
   
 9. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
 10. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Нема вистина. Еднаш кога ми гледаа ми се исполни желбата и мислев дека тоа се случи од гледањето.
  Сега сфаќам каков идиот сум била. :banghead
  Инаку често си гледаме со друштво, онака ради разонода.
   
  На cece17 и Luckky им се допаѓа ова.

Сподели: