1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што мислите има ли вистина во гледање на кафе?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Andrea Bloodbucket, 21 февруари 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ретко ми глеаф а пиу кафе нон стоп, не се замарам сс иднину мноо мноо, едн пут една жена сфе ми погоди, ја се чуди ептен, а по србију викаф дека саша матиќ мноо погаѓаја :cool:
   
  На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Јок :nah Не верувам во ова. Досега ми имаат гледано онака колку да видам дали ќе погодат, ама ништо..
   
  На Andrea Bloodbucket му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  и јас сакам .. можи ке почнам да вервам .. еднаш една жена мене ми гледаше ама чисти глупости ... имаш вујна ...немам ...е како немаш беше муабетот хахахах
   
 4. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  И на мене ми има гледано ама трескаше зелени нешто безврска бла бла. Као демек ајде ке ти кажувам убаво радувај си се напразно :D.
   
  На ema09 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Е во ова не верувам... Како може во едно кафе да ми ја пишува иднината? Ај, сега замислете желба на темава..
   
  На She му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  ете с изамислив ... за колку време ке ми се исполни....?
   
 7. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Исто како и на кафето, никогаш!
   
 8. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Не верувам ни во гледање во кафе, ни во графче, ни кугла, ни карти, ни ништо :D
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LosOdio

  LosOdio Нов член

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  17
  Ima vistina vo kafeto, veruvajte.
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Само едно турско имам испиено во животов, специјално за да ми гледа една девојка која многу луѓе ми ја збореа дека неверојатно им гледала на кафе, па, и јас да го видам тоа чудо, си реков. Прв пат ја гледам девојката во живот, и ми рече дека дека гледа многу љубов во мојот живот од личност со има на буквата Ј (мојот дечко се вика Јован). Ми предвиде за некои проблеми кои ги имавме и како ќе се решат, се случи што се случи. Потоа, ми рече, ќе ти се оствари нешто многу важно кон кое целиш, ќе ти биде многу тешко, но на крајот одкако ќе помине, ќе бидеш среќна дека си го направила (таа ми гледаше минатиот Март, а јас летово што помина како што целев отидов во Америка, ми беше стварно тешко, но среќна сум што бев храбра и го направив тоа). Исто, како за крај ми кажа, гледам среден прст кренат, нешто како дека ќе го ојдебеш факсот после тежок труд... и така беше, се трудов колку можев, на крајот си реков заеби и си заминав кон америките. :D Не знам дали прави некаква разлика, нели има разни легенди, девојкава по потекло беше циганка. :)
   
  На Andrea Bloodbucket му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: