Што мислите има ли вистина во гледање на кафе?

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
ретко ми глеаф а пиу кафе нон стоп, не се замарам сс иднину мноо мноо, едн пут една жена сфе ми погоди, ја се чуди ептен, а по србију викаф дека саша матиќ мноо погаѓаја :cool:
 
  • Like
Реакции: Mila Kunis

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
225
411
63
Епа не можи само добри работи да се кажуваат. Лелеј како не најдам и јас некој што знае добро да гледа :(.
и јас сакам .. можи ке почнам да вервам .. еднаш една жена мене ми гледаше ама чисти глупости ... имаш вујна ...немам ...е како немаш беше муабетот хахахах
 

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
280
328
63
и јас сакам .. можи ке почнам да вервам .. еднаш една жена мене ми гледаше ама чисти глупости ... имаш вујна ...немам ...е како немаш беше муабетот хахахах
И на мене ми има гледано ама трескаше зелени нешто безврска бла бла. Као демек ајде ке ти кажувам убаво радувај си се напразно :D.
 
  • Like
Реакции: ema09

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Е во ова не верувам... Како може во едно кафе да ми ја пишува иднината? Ај, сега замислете желба на темава..
 
  • Like
Реакции: She

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
803
693
Не верувам ни во гледање во кафе, ни во графче, ни кугла, ни карти, ни ништо :D
 
  • Like
Реакции: parvati

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Само едно турско имам испиено во животов, специјално за да ми гледа една девојка која многу луѓе ми ја збореа дека неверојатно им гледала на кафе, па, и јас да го видам тоа чудо, си реков. Прв пат ја гледам девојката во живот, и ми рече дека дека гледа многу љубов во мојот живот од личност со има на буквата Ј (мојот дечко се вика Јован). Ми предвиде за некои проблеми кои ги имавме и како ќе се решат, се случи што се случи. Потоа, ми рече, ќе ти се оствари нешто многу важно кон кое целиш, ќе ти биде многу тешко, но на крајот одкако ќе помине, ќе бидеш среќна дека си го направила (таа ми гледаше минатиот Март, а јас летово што помина како што целев отидов во Америка, ми беше стварно тешко, но среќна сум што бев храбра и го направив тоа). Исто, како за крај ми кажа, гледам среден прст кренат, нешто како дека ќе го ојдебеш факсот после тежок труд... и така беше, се трудов колку можев, на крајот си реков заеби и си заминав кон америките. :D Не знам дали прави некаква разлика, нели има разни легенди, девојкава по потекло беше циганка. :)
 
  • Like
Реакции: Andrea Bloodbucket