Што кога сме со негативна енергија?

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Кога сум негативна, тогаш сум најкреативна :) и од моите црни, депресивни и изопачени мисли се раѓаат песни, раскази и цртежи. Научив да живеам со тој мрачен и негативен дел од мојата личност и сватив дека секоја наша состојба е убава, само треба да внимаваме да не им пречиме на блиските луге околу нас.
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,621
1,123
Додека не работев ретко ми се дешаваше да имам таква негативна енергија а кога ја имав ќе идев ќе истрчав 5-6 круга на велосипетска кај мене на автопат, ќе поскокав со јаже у двор, ќе мавнев еден туш и ко нова сум после ;) А се има дешавано и да се изнадерам на моите, да лупнам врата и да се затворам у соба да пуштам некои жалопојки, да си плачам и да си пишувам поезии... А сега кога некој ќе ме нафура на работа небитно дали муштерија, шеф или шанкер се дерам на сите, лупам нарачки на маса, "фрлам" сендвичи, салати на муштерии на маса, а не убаво да ги послужам и тоа е тоа, нарачувам на шанк со дерење, со карање... дур не излезам на цигара да се оладам малку сите страдаат, среќа шо ретко се дешава ова пошо у глобала сум многу позитивна личност (sun)
 
  • Like
Реакции: Believe

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,505
14,412
1,683
во светот на бајките
Или со сета сила мавам бокс на нешто (претежно масата страда) или се дерам на цел глас ( урлам), ја вадам цела негативна енергија и за секунда ми поминува. После уште кратко време нервозата ме држи и за 15 мин како нов :sreken
Повеќе сум за дерење, викање ... Ааааааааааааа :eek , пробај, ама без осет биди, викај најсилно што можеш, со викање никого неможеш да повредиш (nod)
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:frantic :rofl
 
  • Like
Реакции: 4FUN

malata..

Истакнат Член
16 февруари 2013
38
42
318
Сите добро знаеме дека живееме во стресно време, многу пати сите знаеме да откачиме да бидеме изнервирани и сл. еве на пр. денеска сум со таква негативна енергија што и сум изнервиран и на некој начин незнам како тоа да го претворам во позитивна енергија ... Сакам да подискутираме малце околу ова што кога сме со негативна енергија? Што правите ви е тогаш и како се справувате со таа негативна енергија кога ја поседувате? :)


Еве јас прв да кажам во повеќето случаеви кога имам некоја негативна енергија во себе си или пак сум изнервиран ненормално тогаш зимам точакот и возам на кај козјак и со своето Mp3 музиката си се опуштам и кога ќе се вратам сум како нов. :)
исто и јас или ќе земам точакот или па ќе трчам ко некоја будала на кеј и после туш и рилекс :D
 
  • Like
Реакции: Believe

Roxelana

Староседелец
13 март 2013
134
277
1,063
Скопје
Во последно време постигнувам се поретко и поретко да избувнувам Се обидувам да останам смирена, но не секогаш ми успева. Кога сум нервозна, слушам музика нели.. откако убаво ќе се изнавикам. :giggle
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Колку човек и да сака да се ослободи од тоа, реално не може. Со вакво темпо на живеење, брзање, работа, проблеми...не може да се смири во целост за до крај ја избави од себе негативната енергија.
На моменти, може ќе си речам- ај од утре посмирен ќе бидам, ама да се најдам во некоја иритирачка ситуација, одма ќе попиздам.
 

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
414
663
27
Pax Terra
Колку човек и да сака да се ослободи од тоа, реално не може. Со вакво темпо на живеење, брзање, работа, проблеми...не може да се смири во целост за до крај ја избави од себе негативната енергија.
На моменти, може ќе си речам- ај од утре посмирен ќе бидам, ама да се најдам во некоја иритирачка ситуација, одма ќе попиздам.
Како што можиш позитивната да ја потисниш со негативна можеш и обратно. Секој функционира на различен начин и секој треба да си најде свој начин како да ја острани.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
454
645
193
31
Неготино
во денешно време кога постои доста негативна енергија,мора да успееме да се избориме со неа
јас се справувам со негативната енергија на тој начин што се соочувам со проблемите во лице доколку постојат-не ги избегнувам
а доколку не е видлив проблемот или не се поправа почнувам со некаква активност
па најдобрите генералки дома што сум ги направила-успеале да ме излечат од негативна енергија:giggle
практикувам и прошетки на чиста ава,што би рекле некои за да го пуштам мозочето на пасење
исто така и сексот ме ослободува од негативната енергија-ме истрошува максимално
добро музиче на цел глас ми прави да заборавам на неубавите работи
вежби аеробик исто така се доста делотворни во мојот случај