1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што кога сме со негативна енергија?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Believe, 13 февруари 2013.

1. Lepaa

Lepaa Истакнат Член

Зачленет на:
    2 декември 2012
    Мислења:
    985
    Допаѓања:
    1,704
    кршам врати

На Sofija... и smeker им се допаѓа ова.
  2. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,063
    Кога сум негативна, тогаш сум најкреативна :) и од моите црни, депресивни и изопачени мисли се раѓаат песни, раскази и цртежи. Научив да живеам со тој мрачен и негативен дел од мојата личност и сватив дека секоја наша состојба е убава, само треба да внимаваме да не им пречиме на блиските луге околу нас.

На Female, Lillian, parvati и уште 3 други им се допаѓа ова.
  3. Trouble

Trouble Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,516
    Допаѓања:
    2,621
    Додека не работев ретко ми се дешаваше да имам таква негативна енергија а кога ја имав ќе идев ќе истрчав 5-6 круга на велосипетска кај мене на автопат, ќе поскокав со јаже у двор, ќе мавнев еден туш и ко нова сум после ;) А се има дешавано и да се изнадерам на моите, да лупнам врата и да се затворам у соба да пуштам некои жалопојки, да си плачам и да си пишувам поезии... А сега кога некој ќе ме нафура на работа небитно дали муштерија, шеф или шанкер се дерам на сите, лупам нарачки на маса, "фрлам" сендвичи, салати на муштерии на маса, а не убаво да ги послужам и тоа е тоа, нарачувам на шанк со дерење, со карање... дур не излезам на цигара да се оладам малку сите страдаат, среќа шо ретко се дешава ова пошо у глобала сум многу позитивна личност (sun)

На Believe му/ѝ се допаѓа ова.
  4. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,492
    Допаѓања:
    14,404
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:frantic :rofl

На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
  5. malata..

malata.. Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2013
    Мислења:
    38
    Допаѓања:
    42
    исто и јас или ќе земам точакот или па ќе трчам ко некоја будала на кеј и после туш и рилекс :D

На Believe му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Believe

Believe Активен Член

Зачленет на:
    30 јануари 2013
    Мислења:
    108
    Допаѓања:
    141
    Со точак и трчање најдобро се вади негативната енергија (bravo)

7. Roxelana

Roxelana Староседелец

Зачленет на:
    13 март 2013
    Мислења:
    134
    Допаѓања:
    276
    Во последно време постигнувам се поретко и поретко да избувнувам Се обидувам да останам смирена, но не секогаш ми успева. Кога сум нервозна, слушам музика нели.. откако убаво ќе се изнавикам. :giggle

8. Praetorian

Praetorian Староседелец

Зачленет на:
    24 февруари 2012
    Мислења:
    325
    Допаѓања:
    395
    Колку човек и да сака да се ослободи од тоа, реално не може. Со вакво темпо на живеење, брзање, работа, проблеми...не може да се смири во целост за до крај ја избави од себе негативната енергија.
    На моменти, може ќе си речам- ај од утре посмирен ќе бидам, ама да се најдам во некоја иритирачка ситуација, одма ќе попиздам.

9. Antares

Antares Староседелец

Зачленет на:
    11 мај 2012
    Мислења:
    468
    Допаѓања:
    414
    Како што можиш позитивната да ја потисниш со негативна можеш и обратно. Секој функционира на различен начин и секој треба да си најде свој начин како да ја острани.

10. monika88

monika88 Истакнат Член

Зачленет на:
    1 април 2013
    Мислења:
    454
    Допаѓања:
    645
    во денешно време кога постои доста негативна енергија,мора да успееме да се избориме со неа
    јас се справувам со негативната енергија на тој начин што се соочувам со проблемите во лице доколку постојат-не ги избегнувам
    а доколку не е видлив проблемот или не се поправа почнувам со некаква активност
    па најдобрите генералки дома што сум ги направила-успеале да ме излечат од негативна енергија:giggle
    практикувам и прошетки на чиста ава,што би рекле некои за да го пуштам мозочето на пасење
    исто така и сексот ме ослободува од негативната енергија-ме истрошува максимално
    добро музиче на цел глас ми прави да заборавам на неубавите работи
    вежби аеробик исто така се доста делотворни во мојот случај

Сподели: