1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што кога сме со негативна енергија?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Believe, 13 февруари 2013.

 1. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  кршам врати
   
  На Sofija... и smeker им се допаѓа ова.
 2. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Кога сум негативна, тогаш сум најкреативна :) и од моите црни, депресивни и изопачени мисли се раѓаат песни, раскази и цртежи. Научив да живеам со тој мрачен и негативен дел од мојата личност и сватив дека секоја наша состојба е убава, само треба да внимаваме да не им пречиме на блиските луге околу нас.
   
  На Female, Lillian, parvati и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Додека не работев ретко ми се дешаваше да имам таква негативна енергија а кога ја имав ќе идев ќе истрчав 5-6 круга на велосипетска кај мене на автопат, ќе поскокав со јаже у двор, ќе мавнев еден туш и ко нова сум после ;) А се има дешавано и да се изнадерам на моите, да лупнам врата и да се затворам у соба да пуштам некои жалопојки, да си плачам и да си пишувам поезии... А сега кога некој ќе ме нафура на работа небитно дали муштерија, шеф или шанкер се дерам на сите, лупам нарачки на маса, "фрлам" сендвичи, салати на муштерии на маса, а не убаво да ги послужам и тоа е тоа, нарачувам на шанк со дерење, со карање... дур не излезам на цигара да се оладам малку сите страдаат, среќа шо ретко се дешава ова пошо у глобала сум многу позитивна личност (sun)
   
  На Believe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:frantic :rofl
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 5. malata..

  malata.. Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2013
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  42
  исто и јас или ќе земам точакот или па ќе трчам ко некоја будала на кеј и после туш и рилекс :D
   
  На Believe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Believe

  Believe Активен Член

  Зачленет на:
  30 јануари 2013
  Мислења:
  108
  Допаѓања:
  141
  Со точак и трчање најдобро се вади негативната енергија (bravo)
   
 7. Roxelana

  Roxelana Староседелец

  Зачленет на:
  13 март 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  276
  Во последно време постигнувам се поретко и поретко да избувнувам Се обидувам да останам смирена, но не секогаш ми успева. Кога сум нервозна, слушам музика нели.. откако убаво ќе се изнавикам. :giggle
   
 8. Praetorian

  Praetorian Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  395
  Колку човек и да сака да се ослободи од тоа, реално не може. Со вакво темпо на живеење, брзање, работа, проблеми...не може да се смири во целост за до крај ја избави од себе негативната енергија.
  На моменти, може ќе си речам- ај од утре посмирен ќе бидам, ама да се најдам во некоја иритирачка ситуација, одма ќе попиздам.
   
 9. Antares

  Antares Староседелец

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  414
  Како што можиш позитивната да ја потисниш со негативна можеш и обратно. Секој функционира на различен начин и секој треба да си најде свој начин како да ја острани.
   
 10. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  во денешно време кога постои доста негативна енергија,мора да успееме да се избориме со неа
  јас се справувам со негативната енергија на тој начин што се соочувам со проблемите во лице доколку постојат-не ги избегнувам
  а доколку не е видлив проблемот или не се поправа почнувам со некаква активност
  па најдобрите генералки дома што сум ги направила-успеале да ме излечат од негативна енергија:giggle
  практикувам и прошетки на чиста ава,што би рекле некои за да го пуштам мозочето на пасење
  исто така и сексот ме ослободува од негативната енергија-ме истрошува максимално
  добро музиче на цел глас ми прави да заборавам на неубавите работи
  вежби аеробик исто така се доста делотворни во мојот случај
   

Сподели: