1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што кога сме со негативна енергија?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Believe, 13 февруари 2013.

 1. Believe

  Believe Активен Член

  Зачленет на:
  30 јануари 2013
  Мислења:
  108
  Допаѓања:
  141
  Сите добро знаеме дека живееме во стресно време, многу пати сите знаеме да откачиме да бидеме изнервирани и сл. еве на пр. денеска сум со таква негативна енергија што и сум изнервиран и на некој начин незнам како тоа да го претворам во позитивна енергија ... Сакам да подискутираме малце околу ова што кога сме со негативна енергија? Што правите ви е тогаш и како се справувате со таа негативна енергија кога ја поседувате? :)


  Еве јас прв да кажам во повеќето случаеви кога имам некоја негативна енергија во себе си или пак сум изнервиран ненормално тогаш зимам точакот и возам на кај козјак и со своето Mp3 музиката си се опуштам и кога ќе се вратам сум како нов. :)
   
  На Slims, emzzy и ZmajChe им се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Земам моторот и излегувам надвор, со слушалки на мене, и возење со максимална брзина. Уживам потоа.
   
  На ZmajChe, Believe и parvati им се допаѓа ова.
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Тогаш сакам да бидам сама, не сакам никој да има до мене, да си пуштам музика и да се релаксирам, често знам и да заплачам :D и после саат време заборавам на се :giggle
   
  На Badgirl, Rosana, emzzy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Исто , си правам и чајче и читам книги ... :D
   
 5. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  Или со сета сила мавам бокс на нешто (претежно масата страда) или се дерам на цел глас ( урлам), ја вадам цела негативна енергија и за секунда ми поминува. После уште кратко време нервозата ме држи и за 15 мин како нов :sreken
  Повеќе сум за дерење, викање ... Ааааааааааааа :eek , пробај, ама без осет биди, викај најсилно што можеш, со викање никого неможеш да повредиш (nod)
   
  На Trouble, parvati, smeker и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  зависи кога како.. понекогаш идам и мавам у ѕид али не со голи раце и мавам додека иам сила, понекогаш праам стомачни и склекови, понекогаш трчам.. а кога не можам ништо од ова земам да медитирам и да ја оттргнам целата негативна енергија преку чистење на чакрите (не знам колку ќе ме сфатиш, ко ќе појдам дома ќе ти пратам некои работи околу ова)..
  Најмногу до сеа ме смирувал муабет со другарка ми или со другар ми и долгочасовно шетање по улиците :) (некоја цигара по пат, паѓа притисокот и нема нервози) :)
   
  На Arkantos и Believe им се допаѓа ова.
 7. Believe

  Believe Активен Член

  Зачленет на:
  30 јануари 2013
  Мислења:
  108
  Допаѓања:
  141
  Медитирање имам слушнато дека доста помага ... ако можеш прати ми тоа баш сакам да видам ... :)
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  да си појдам дома пошто сум на училиште можам да ти пратам иам цели книги :)
   
 9. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Кога сум изнервиран или бесен,легнувам и спијам едно четири саати.Доколку не сум у можност да спијам,тогаш само се муртам и му го уништувам денот и на другите :D
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  [​IMG]
   
  На Arkantos, Lena, ZmajChe и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: