Што кога сме со негативна енергија? | Црнобело Форум

Што кога сме со негативна енергија?

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
Сите добро знаеме дека живееме во стресно време, многу пати сите знаеме да откачиме да бидеме изнервирани и сл. еве на пр. денеска сум со таква негативна енергија што и сум изнервиран и на некој начин незнам како тоа да го претворам во позитивна енергија ... Сакам да подискутираме малце околу ова што кога сме со негативна енергија? Што правите ви е тогаш и како се справувате со таа негативна енергија кога ја поседувате? :)


Еве јас прв да кажам во повеќето случаеви кога имам некоја негативна енергија во себе си или пак сум изнервиран ненормално тогаш зимам точакот и возам на кај козјак и со своето Mp3 музиката си се опуштам и кога ќе се вратам сум како нов. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims, emzzy and ZmajChe

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,689
3,869
1,183
Сите добро знаеме дека живееме во стресно време, многу пати сите знаеме да откачиме да бидеме изнервирани и сл. еве на пр. денеска сум со таква негативна енергија што и сум изнервиран и на некој начин незнам како тоа да го претворам во позитивна енергија ... Сакам да подискутираме малце околу ова што кога сме со негативна енергија? Што правите ви е тогаш и како се справувате со таа негативна енергија кога ја поседувате? :)


Еве јас прв да кажам во повеќето случаеви кога имам некоја негативна енергија во себе си или пак сум изнервиран ненормално тогаш зимам точакот и возам на кај козјак и со своето Mp3 музиката си се опуштам и кога ќе се вратам сум како нов. :)
Земам моторот и излегувам надвор, со слушалки на мене, и возење со максимална брзина. Уживам потоа.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Тогаш сакам да бидам сама, не сакам никој да има до мене, да си пуштам музика и да се релаксирам, често знам и да заплачам :D и после саат време заборавам на се :giggle
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Тогаш сакам да бидам сама, не сакам никој да има до мене, да си пуштам музика и да се релаксирам, често знам и да заплачам :D и после саат време заборавам на се :giggle

Исто , си правам и чајче и читам книги ... :D
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Или со сета сила мавам бокс на нешто (претежно масата страда) или се дерам на цел глас ( урлам), ја вадам цела негативна енергија и за секунда ми поминува. После уште кратко време нервозата ме држи и за 15 мин како нов :sreken
Повеќе сум за дерење, викање ... Ааааааааааааа :eek , пробај, ама без осет биди, викај најсилно што можеш, со викање никого неможеш да повредиш (nod)
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Сите добро знаеме дека живееме во стресно време, многу пати сите знаеме да откачиме да бидеме изнервирани и сл. еве на пр. денеска сум со таква негативна енергија што и сум изнервиран и на некој начин незнам како тоа да го претворам во позитивна енергија ... Сакам да подискутираме малце околу ова што кога сме со негативна енергија? Што правите ви е тогаш и како се справувате со таа негативна енергија кога ја поседувате? :)


Еве јас прв да кажам во повеќето случаеви кога имам некоја негативна енергија во себе си или пак сум изнервиран ненормално тогаш зимам точакот и возам на кај козјак и со своето Mp3 музиката си се опуштам и кога ќе се вратам сум како нов. :)

зависи кога како.. понекогаш идам и мавам у ѕид али не со голи раце и мавам додека иам сила, понекогаш праам стомачни и склекови, понекогаш трчам.. а кога не можам ништо од ова земам да медитирам и да ја оттргнам целата негативна енергија преку чистење на чакрите (не знам колку ќе ме сфатиш, ко ќе појдам дома ќе ти пратам некои работи околу ова)..
Најмногу до сеа ме смирувал муабет со другарка ми или со другар ми и долгочасовно шетање по улиците :) (некоја цигара по пат, паѓа притисокот и нема нервози) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos and Believe

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
зависи кога како.. понекогаш идам и мавам у ѕид али не со голи раце и мавам додека иам сила, понекогаш праам стомачни и склекови, понекогаш трчам.. а кога не можам ништо од ова земам да медитирам и да ја оттргнам целата негативна енергија преку чистење на чакрите (не знам колку ќе ме сфатиш, ко ќе појдам дома ќе ти пратам некои работи околу ова)..
Најмногу до сеа ме смирувал муабет со другарка ми или со другар ми и долгочасовно шетање по улиците :) (некоја цигара по пат, паѓа притисокот и нема нервози) :)
Медитирање имам слушнато дека доста помага ... ако можеш прати ми тоа баш сакам да видам ... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Кога сум изнервиран или бесен,легнувам и спијам едно четири саати.Доколку не сум у можност да спијам,тогаш само се муртам и му го уништувам денот и на другите :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,872
1,123