1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што кога сме со негативна енергија?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Believe, 13 февруари 2013.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  си имам посебно место за кулирање така да неам проблем со то ! :zelen
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Па обично пушту музику, али много гласно или легну да спију. Ако имам тренинг тј дн, па кт ке отиду на тренинг, па кт ке почну да трчу, како коњ на трку сам :D
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Брате много тој 350 стране да се читав. Има ли скратено нешто како се тој све прави и сл.
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  ете му пишав на б`лив читај за медитација шо треба.. она шо е сликчето убо да го проучиш да запамтиш која чакра со каква боја е .. замислуваш дека излегува нешто црно од таа чакра и доаѓа таа боја што треба... после ќе сонуваш многу убави бои цела вечер налет тоа :D
   
 5. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  покушавам да сватам од каде тој извор на негативна енергија...
  потоа слушалките на ушите и потонувам во мојот свет, после неколку минути расположењето ми се менува и сум кул(smoke)
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Или слушам нешто тешко......
  или врескам на цел глас. т.е. се издерувам......
   
 7. sweetgirl

  sweetgirl Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  124
  Обично излагам надвор и пешачам многу.Мислите ги насочувам на други работи.
  Но зависто од потеклото,негативната енергија ми се случувало да ја држам во себе и по цела недела.Е тогаш сум тешка за околината.
  Тогаш не се подесувам ни самата себе ,а камо ли другите да ме трпат.Тогаш барам некоја планина да се извикам убаво.
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Tи лепи Believe знаеш на кој да се обратиш кога ке ти е тешко нели? (wasntme)
  Знам дека знаеш само да те потсетам :*

  Инаку што кога имам негативна енергија?Работам на тоа да ја отстранам...
  И ми оди...
  Но не секогаш...
  Повеке на темава следен пат.
   
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Повеке работа и претварање на негативната енергија во пари:biggrin
  Да да,баш кога имате изобилство на негативна енергија пробајте го рецептот,ако не вроди со плод во првите неколку пати,ке вроди во наредните.
  Баш како во приказната кога таткото пред да почине му кажал на синот дека во лозјето има закопано злато.
  Го прокопал синот неколку пати,и бербата била богами солидна таа година.
  Тоа е едниот рецепт.
  Гласна музика,по некоја солза.
  Седенка со пријателите со опуштен муабет,па дури може и чашка до две алкохол.Понатамошните не се бројат.
  Доста често во такви ситуации знам да се изолирам на тишина,читајки некоја книга или едноставно размислувајки со затворени очи.
  Со надоагањето на негативната енергија уствари тогаш дури го осекам уморот и земам слободен ден,за да не настрада околината.:zelen
  Еве уште еден добар начин за ,,празнење,,на негативна енергија
  [​IMG]
   
  На Gemini и slb_bobo им се допаѓа ова.
 10. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  те сваќам исто и кај мене
  [/spoiler:(
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: