Што кога сме со негативна енергија?

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Па обично пушту музику, али много гласно или легну да спију. Ако имам тренинг тј дн, па кт ке отиду на тренинг, па кт ке почну да трчу, како коњ на трку сам :D
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
http://www.facebook.com/groups/119353058235528/ Believe бидејќи не можам да ти пратам порака ... морам вака .. тука има една книга ... исцелитељске руке и има едно сликче со чакрите .. секоја боја запамти ја кај треба да ти се најдува .. замисли дека на тоа место имаш црно нешто и дека излегува од тебе и доаѓа таа боја .. иначе сето тоа со мижење заминат од светот и буквално на ништо друго не мисли.. скрсти ги нозете и рацете стави ги на колена :) Немаш појма колку опушта :D
Брате много тој 350 стране да се читав. Има ли скратено нешто како се тој све прави и сл.
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Брате много тој 350 стране да се читав. Има ли скратено нешто како се тој све прави и сл.
ете му пишав на б`лив читај за медитација шо треба.. она шо е сликчето убо да го проучиш да запамтиш која чакра со каква боја е .. замислуваш дека излегува нешто црно од таа чакра и доаѓа таа боја што треба... после ќе сонуваш многу убави бои цела вечер налет тоа :D
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
покушавам да сватам од каде тој извор на негативна енергија...
потоа слушалките на ушите и потонувам во мојот свет, после неколку минути расположењето ми се менува и сум кул(smoke)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
Или слушам нешто тешко......
или врескам на цел глас. т.е. се издерувам......
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
124
343
Скопје
Обично излагам надвор и пешачам многу.Мислите ги насочувам на други работи.
Но зависто од потеклото,негативната енергија ми се случувало да ја држам во себе и по цела недела.Е тогаш сум тешка за околината.
Тогаш не се подесувам ни самата себе ,а камо ли другите да ме трпат.Тогаш барам некоја планина да се извикам убаво.
 
  • Like
Реакции: cece17

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Tи лепи Believe знаеш на кој да се обратиш кога ке ти е тешко нели? (wasntme)
Знам дека знаеш само да те потсетам :*

Инаку што кога имам негативна енергија?Работам на тоа да ја отстранам...
И ми оди...
Но не секогаш...
Повеке на темава следен пат.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Повеке работа и претварање на негативната енергија во пари:biggrin
Да да,баш кога имате изобилство на негативна енергија пробајте го рецептот,ако не вроди со плод во првите неколку пати,ке вроди во наредните.
Баш како во приказната кога таткото пред да почине му кажал на синот дека во лозјето има закопано злато.
Го прокопал синот неколку пати,и бербата била богами солидна таа година.
Тоа е едниот рецепт.
Гласна музика,по некоја солза.
Седенка со пријателите со опуштен муабет,па дури може и чашка до две алкохол.Понатамошните не се бројат.
Доста често во такви ситуации знам да се изолирам на тишина,читајки некоја книга или едноставно размислувајки со затворени очи.
Со надоагањето на негативната енергија уствари тогаш дури го осекам уморот и земам слободен ден,за да не настрада околината.:zelen
Еве уште еден добар начин за ,,празнење,,на негативна енергија
 
  • Like
Реакции: Gemini and slb_bobo

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
270
204
1,043
Обично излагам надвор и пешачам многу.Мислите ги насочувам на други работи.
Но зависто од потеклото,негативната енергија ми се случувало да ја држам во себе и по цела недела.Е тогаш сум тешка за околината.
Тогаш не се подесувам ни самата себе ,а камо ли другите да ме трпат.Тогаш барам некоја планина да се извикам убаво.
те сваќам исто и кај мене
[/spoiler:(
 
  • Like
Реакции: Lena