1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што кога сме со негативна енергија?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Believe, 13 февруари 2013.

 1. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Хм, завини од големината на негативната енергија.
  Некогаш, знам да се затворам во соба да пуштам музика, да си го земам дневникот и да си му пишувам да си му пишувам со саати.
  Некогаш, ги земам син ми и ќерка ми, легнувам на спална и ги галам и ги задирам и тие постапки нивни, тие зборови од син ми... веднаш ваѓаат се’ лошо од мене.
  А некогаш едноставно секс - решење на секој проблем :)

  Сва среќа што не сум агресивен тип, па не мавам, не кршам и слично - ама некогаш знам да се раздерам квалитетно.
   
  На Trouble, Lena, ZmajChe и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Хејтам се` живо и мртво. :biggrin
   
  На cece17, melpomena и ZmajChe им се допаѓа ова.
 3. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  отворам форум и цепам офтопици редум и рандом :svirka
   
  На Roxelana, Marchisio, Lena и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  http://www.facebook.com/groups/119353058235528/ Believe бидејќи не можам да ти пратам порака ... морам вака .. тука има една книга ... исцелитељске руке и има едно сликче со чакрите .. секоја боја запамти ја кај треба да ти се најдува .. замисли дека на тоа место имаш црно нешто и дека излегува од тебе и доаѓа таа боја .. иначе сето тоа со мижење заминат од светот и буквално на ништо друго не мисли.. скрсти ги нозете и рацете стави ги на колена :) Немаш појма колку опушта :D
   
 5. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  тутунот доста помага :pusi, а знае доста време да ме држи нервозата, гледам да го истурам некако бесот било да мавнам во вреќа да трчам или еден муабет со пријателите
  утредента сум како нов човек
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Believe

  Believe Активен Член

  Зачленет на:
  30 јануари 2013
  Мислења:
  108
  Допаѓања:
  141
  Океј фала ќе пробам да направам и ќе видам дали има нешто резултат ...
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Музиката е лекот
   
  На Rosana, ZmajChe и Marchisio им се допаѓа ова.
 8. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  молам :)
   
 9. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Негативната енергија? како денеска?
  мислев денов нема никогаш да помине:)
  Во моментов:
  Morphine во позадина, некои романтични светла околу мене, дневникот до мене( да запишам негативни мисли кои би можеле да се преработат) и chillen висејќи на форум.
   
  На ZmajChe и Believe им се допаѓа ова.
 10. kizzo

  kizzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2013
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  1,328
  или ке искочам со кучката да се прошетам или имам една боксерска вреќа и ке и влезам едно пола саат, саат да се испотам убаво и немам фрка после како нов сум :D
   

Сподели: