Што кога сме со негативна енергија?

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Хм, завини од големината на негативната енергија.
Некогаш, знам да се затворам во соба да пуштам музика, да си го земам дневникот и да си му пишувам да си му пишувам со саати.
Некогаш, ги земам син ми и ќерка ми, легнувам на спална и ги галам и ги задирам и тие постапки нивни, тие зборови од син ми... веднаш ваѓаат се’ лошо од мене.
А некогаш едноставно секс - решење на секој проблем :)

Сва среќа што не сум агресивен тип, па не мавам, не кршам и слично - ама некогаш знам да се раздерам квалитетно.
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
http://www.facebook.com/groups/119353058235528/ Believe бидејќи не можам да ти пратам порака ... морам вака .. тука има една книга ... исцелитељске руке и има едно сликче со чакрите .. секоја боја запамти ја кај треба да ти се најдува .. замисли дека на тоа место имаш црно нешто и дека излегува од тебе и доаѓа таа боја .. иначе сето тоа со мижење заминат од светот и буквално на ништо друго не мисли.. скрсти ги нозете и рацете стави ги на колена :) Немаш појма колку опушта :D
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
тутунот доста помага :pusi, а знае доста време да ме држи нервозата, гледам да го истурам некако бесот било да мавнам во вреќа да трчам или еден муабет со пријателите
утредента сум како нов човек
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
http://www.facebook.com/groups/119353058235528/ Believe бидејќи не можам да ти пратам порака ... морам вака .. тука има една книга ... исцелитељске руке и има едно сликче со чакрите .. секоја боја запамти ја кај треба да ти се најдува .. замисли дека на тоа место имаш црно нешто и дека излегува од тебе и доаѓа таа боја .. иначе сето тоа со мижење заминат од светот и буквално на ништо друго не мисли.. скрсти ги нозете и рацете стави ги на колена :) Немаш појма колку опушта :D
Океј фала ќе пробам да направам и ќе видам дали има нешто резултат ...
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Негативната енергија? како денеска?
мислев денов нема никогаш да помине:)
Во моментов:
Morphine во позадина, некои романтични светла околу мене, дневникот до мене( да запишам негативни мисли кои би можеле да се преработат) и chillen висејќи на форум.
 
  • Like
Реакции: ZmajChe and Believe

kizzo

Истакнат Член
14 јануари 2013
827
1,328
93
Скопје-Ченто
www.idadija-inz.com.mk
или ке искочам со кучката да се прошетам или имам една боксерска вреќа и ке и влезам едно пола саат, саат да се испотам убаво и немам фрка после како нов сум :D