1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што е љубов?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Lena, 14 септември 2013.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,695
  кога те љубам иако те немам,перверзно.
   
  #101 violetmoon, 7 јуни 2015
  Последна промена: 7 јуни 2015
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  една од неколкуте слики и полугласно изговарање на името при соочување на неколкуте мигови пред смртта.
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Wow..
   
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  ...кога од нигде никаде ти се пробива во глава мислата на него и ги руши сите добро замислени бариери само да ти го украде мирот заебавајќи те со денови..
   
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,190
  Допаѓања:
  2,260
  Како личност која не верува баш во љубовта истата ја споредувам со три работи, Доверба, Разбирање и Почит. Се што е поврзано со овие три работи за мене е љубов.
   
  На Метаморф и violetmoon им се допаѓа ова.
 6. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  љубов е кога спиеш со неговиот дукс <3 (inlove)
   
 7. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  FB_20150625_17_59_44_Saved_Picture.jpg
   
  На Saladin, escape и Prashina им се допаѓа ова.
 8. Marijaaa

  Marijaaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 мај 2015
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  116
  Кога самата помисла на него те прави среќна (inlove)
   
 9. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Ситуацијата поише ми асоцира на секс ама ај
   
 10. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  ајде сите подолу да напишете што според вас е љубов
  што значи љубоов??

  Еве според мене што ељубов
  Љубов кон гнигата. сакаш да читаш и тоа ти претставува задоволство
  Да го сакаш она што го работиш
  Љубов кон новиот PC, (ова за мене е најголема љубов)
  Љубов, додека го слушаш омилениот бенд/пејач
  Кога се сеќавам на нешто убаво
  кога ќе ми пише за првпат, кога ќе побара број
  За мене љубов значи да се променам за саканата личност
  Љубов кон семејството
  Љувов кон Evan Taubenfied, Chester Bennington, Ville Valo
  е сето она Кога чувствувам задоволство за она што го правам/се случува
   

Сподели: