1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што е љубов?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Lena, 14 септември 2013.

 1. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Додајте по нешто за кое мислите дека би го дало одговорот
  на прашањето "Кога е љубов ?"

  Ќе почнам.

  "Љубов е кога не знаеш зошто,кога и како.."
   
  На Luckky и JaMi им се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Љубов е кога не знаеш што со себе.
   
  На Luckky, Anakin, Rosana и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. steppenwolf

  steppenwolf Староседелец

  Зачленет на:
  12 декември 2012
  Мислења:
  335
  Допаѓања:
  489
  Љубав је кад ти срце дрнда.
   
  На gabi96, Y1K991 и JaMi им се допаѓа ова.
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Љубов е кога сакаш некоја повеќе од самиот себе.
   
  На gabi96, Peace, Rosana и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Љубаф е кд заспиете насмеани и гушнати : )
   
  На gabi96, Peace, Anakin и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  Љубов е кога заспиваш со мислата за него и кога се будиш мислејќи колку ти недостасува,а сето тоа ти буди насмевка на лицето.
   
  На gabi96, Peace, Rosana и уште 7 други им се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Љубав је кад те неко воли ,и кад неког волиш (inlove)
   
  На gabi96, Bum-Bum, Y1K991 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
  ЉУБОВ Е КОГА ЌЕ ГО ВИДИШ НЕЗНАЕШ НА КОЈ СВЕТ СИ (inlove)
   
  На gabi96, Peace, Rosana и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Љубов е кога пет годишно момченце случајно ја загледува својата 6годишна сипатија на улица која веќе не е во истата градинка со него,застанувајќи со вперен поглед во неа и неопислив сјај во очите,заборавајќи се околу себе, пратејќи како таа заминува во недоглед...
   
  На Luckky, МиГ 21, Y1K991 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Љубов е кога ќе ти го даде неговото палто бидејќи ти е ладно(inlove)
  Љубов е кога неговата прегратка ти е се на светот
  Љубов е кога ги чуваш исушените ливчиња од розата која ти ја подарил некогаш
  Љубов е кога ќе ти подготви романтична вечера
   
  На Peace и Aquarius им се допаѓа ова.

Сподели: