Што е љубов? | Црнобело Форум

Што е љубов?

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Љубов е највозвишеното и најсилното човечко чувство кое не прави подобри луѓе, кое буди во нас нешто необјасниво убаво, најмоќна состојба на телото и духот на која никој не може тогаш да и наштети, состојба во која ништо не бараме и не очекуваме затоа што се си имаме и го носиме со нас цело време и дење и ноќе!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: коста

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Кога ќе ти донесе бурито зошто знае дека го обожаваш.