Што е љубов?

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Љубов е кога тој ќе ви пише на вибер и ќе ве нарече на сите слатки имиња кои ви ги доделил.И на крај ќе ви пише дека ве сака и ќе ве сака до крајот на животот...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,330
3,019
1,133
Љубов е кога тој по негова желба ги слика насмевките и солзите на твоето лице.
 
  • Like
Реакции: Lena

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
...и кога сакаш некој заради мааните негови, поточно мааните не ги гледаш како маани... :)))) you know what I mean :D
 
  • Like
Реакции: cakar_ulav

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
љубов е кога внуката ќе ти спие во прегратка, ти диши во врат со носето малечко како кикиритка, и толку ти е убаво што не чувствуваш ништо друго освен чиста љубов кон тоа малечко човече од цели три недели.
 
  • Like
Реакции: Tantara and melpomena

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
32
Лубов е кога ке ја извозиш на моторот и после тоа она ке те бара за да си легнеме заедно хехехе