Што ви е најпривлечно кај жена/маж?

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Весели очи кој ќе ме изпровоцираат, слатки вино боја усни, немногу-долга шармантна коса, секако карактер on fleek да е и згодно тело кое ќе ме остави со подотворена уста :sreken
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Најпривлечно кај секоја жена ми е обидот нејзин за одредено време да те промени, на некој начин да те прилагоди на нејзините потреби и желби а и да те обликува во нејзино приближно перцепирано совршенство од љубовник.(пошто е во љубов и тогаш секој на нејзе ке и изгледа совршен)
Кога се трудат од се срце за да го направат тоа и нивната храброст кога во љубовта се спремни да скокнат како дива мачка на секого кој што сака да земе дел од таа љубов, според мене ја прави жената поприлично привлечна- секси, без разлика на нејзината надворешна убавина.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Кај маж да е добро развиен, не пренабилдан, да има убави заби, добро средено тело обаво дефиниран пенис....
Кај жени она што може да ми го привлече вниманието и да предизвика кај мене некаква заинтересираност е убава нежна, бела кожа како сиртенце.... не сакам солариуми сунчање и такви ствари.
И кај мажите и кај жените битен ми е и мирисот на телото, не парфем, не дезодоранс туку природниот мирис.
 

love !

Староседелец
7 август 2018
156
34
628
Кај маж да е добро развиен, не пренабилдан, да има убави заби, добро средено тело обаво дефиниран пенис....
Кај жени она што може да ми го привлече вниманието и да предизвика кај мене некаква заинтересираност е убава нежна, бела кожа како сиртенце.... не сакам солариуми сунчање и такви ствари.
И кај мажите и кај жените битен ми е и мирисот на телото, не парфем, не дезодоранс туку природниот мирис.
бисексуалка си ?
 

shadow

Староседелец
12 декември 2013
21
36
1,013
Насмевка со убави заби па уште ако има и дупчиња на образите .... крај ! :)
Сакам кога некој убаво мириса
Страшно ме привлекува малце мистериозност , да можам да копам , да мислам , абе мозоко да ми излезе размислувајќи
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

poslusen

Староседелец
8 јануари 2016
42
9
1,018
40
дефинитивно нозете и стапалата...особено во хулахопки и хеланки. Или високи штикли или симпатични патичиња. И кога се однесува важно, кога се прави важна и главна, кога наредува, заповедува и доминира.