1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што ви е најпривлечно кај жена/маж?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Libra, 19 февруари 2012.

 1. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Весели очи кој ќе ме изпровоцираат, слатки вино боја усни, немногу-долга шармантна коса, секако карактер on fleek да е и згодно тело кое ќе ме остави со подотворена уста :sreken
   
 2. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Најпривлечно кај секоја жена ми е обидот нејзин за одредено време да те промени, на некој начин да те прилагоди на нејзините потреби и желби а и да те обликува во нејзино приближно перцепирано совршенство од љубовник.(пошто е во љубов и тогаш секој на нејзе ке и изгледа совршен)
  Кога се трудат од се срце за да го направат тоа и нивната храброст кога во љубовта се спремни да скокнат како дива мачка на секого кој што сака да земе дел од таа љубов, според мене ја прави жената поприлично привлечна- секси, без разлика на нејзината надворешна убавина.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  30
  дефинитивно газе и нога, уште на штикла :frantic:frantic:frantic
   
 4. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Погледот,очите, косата, устата, насмевката
   
 5. Neverna Mala

  Neverna Mala Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2013
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  77
  Кај маж да е добро развиен, не пренабилдан, да има убави заби, добро средено тело обаво дефиниран пенис....
  Кај жени она што може да ми го привлече вниманието и да предизвика кај мене некаква заинтересираност е убава нежна, бела кожа како сиртенце.... не сакам солариуми сунчање и такви ствари.
  И кај мажите и кај жените битен ми е и мирисот на телото, не парфем, не дезодоранс туку природниот мирис.
   
 6. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  30
  бисексуалка си ?
   
 7. Neverna Mala

  Neverna Mala Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2013
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  77
  Сум
   
  На shadow му/ѝ се допаѓа ова.
 8. shadow

  shadow Староседелец

  Зачленет на:
  12 декември 2013
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  36
  Насмевка со убави заби па уште ако има и дупчиња на образите .... крај ! :)
  Сакам кога некој убаво мириса
  Страшно ме привлекува малце мистериозност , да можам да копам , да мислам , абе мозоко да ми излезе размислувајќи
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Just Smile

  Just Smile Нов член

  Зачленет на:
  20 јануари 2019
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  22
  Насмевка, очи и дланки
   
 10. poslusen

  poslusen Корисник со 10 казнени поени

  Зачленет на:
  8 јануари 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  9
  дефинитивно нозете и стапалата...особено во хулахопки и хеланки. Или високи штикли или симпатични патичиња. И кога се однесува важно, кога се прави важна и главна, кога наредува, заповедува и доминира.
   

Сподели: