1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што ви е најпривлечно кај жена/маж?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Libra, 19 февруари 2012.

 1. Russia

  Russia Нов член

  Зачленет на:
  7 јуни 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Паѓам на женска насмевка и добар продорен поглед.
   
  На Just Smile му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Прво и најважно начинот на кој што размислува и ги согледува работите во животот, харизма, емпатија, разбирање. Се друго ми е секундарно. Изгледот воопшто не би сакала да го коментирам. Секако дека имам одреден тип, но перманентноста е таа што ме освојува. Се држам до тоа.
   
 3. Tetovchanka^^

  Tetovchanka^^ Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  177
  Допаѓања:
  94
  Став и размислување . Карактерот ми е исто доста важен . Однесување и манири . Изгледот ми е последно скалило .

  Секогаш мислев дека ме привлекуваат момци со сини очи и руса коса , потсвесно секогаш запаѓа во ситуации со црнокоси момци со кафеави очи . За таков и се омажив , и сфатив дека всушност отсекогаш сум сакала дечки со темна коса и темни очи .
   
 4. пријателство

  пријателство Активен Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  fizickiot izgled e naj biten !
   
 5. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Ne e
   
  На Laila му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tetovchanka^^

  Tetovchanka^^ Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  177
  Допаѓања:
  94
  За мене и не е најбитен . Секако дека е битен , НО НЕ НАЈБИТЕН . На пример , маж ми има белег од раѓање на лице . Може да се отстрани , но е долг процес , и до сега го нема отстрането . Требаше да не се мажам поради белегот ?
   
  На Prashina и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 7. пријателство

  пријателство Активен Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  toa e prirodna mana i za takvo nesto voopsto ne komentiram drug mi bese muabetot
   
 8. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,320
  Допаѓања:
  3,003
  Najbiten e pogledot I strasta so koj te poglednuva.Potoa karakterot , veseliot duh I dobrata dusha.
  Drugo nisto ne e bitno.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Никако, ама баш никако не можам да се сложам со тебе. Може да изгледа беспрекорно добро, ама ако нема два грама мозок, џабе му е се, моментално ми се згрднува таквиот.
  Има нешто многу подлабоко од тоа што очите го гледаат. Душата, начинот на размислување и согледување на нештата, харизмата, тоа дава посебен вид на самодоверба, што е далеку повлијателна од физичкиот изглед.
   
  На Tetovchanka^^, antonio и Ballet is my life им се допаѓа ова.

Сподели: