Што ви е најпривлечно кај жена/маж?

Laila

Полноправен Член
18 јуни 2019
30
25
8
Прво и најважно начинот на кој што размислува и ги согледува работите во животот, харизма, емпатија, разбирање. Се друго ми е секундарно. Изгледот воопшто не би сакала да го коментирам. Секако дека имам одреден тип, но перманентноста е таа што ме освојува. Се држам до тоа.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
135
1,053
Став и размислување . Карактерот ми е исто доста важен . Однесување и манири . Изгледот ми е последно скалило .

Секогаш мислев дека ме привлекуваат момци со сини очи и руса коса , потсвесно секогаш запаѓа во ситуации со црнокоси момци со кафеави очи . За таков и се омажив , и сфатив дека всушност отсекогаш сум сакала дечки со темна коса и темни очи .
 

пријателство

Истакнат Член
7 август 2018
153
34
328
Став и размислување . Карактерот ми е исто доста важен . Однесување и манири . Изгледот ми е последно скалило .

Секогаш мислев дека ме привлекуваат момци со сини очи и руса коса , потсвесно секогаш запаѓа во ситуации со црнокоси момци со кафеави очи . За таков и се омажив , и сфатив дека всушност отсекогаш сум сакала дечки со темна коса и темни очи .
fizickiot izgled e naj biten !
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
135
1,053
fizickiot izgled e naj biten !
За мене и не е најбитен . Секако дека е битен , НО НЕ НАЈБИТЕН . На пример , маж ми има белег од раѓање на лице . Може да се отстрани , но е долг процес , и до сега го нема отстрането . Требаше да не се мажам поради белегот ?
 

пријателство

Истакнат Член
7 август 2018
153
34
328
За мене и не е најбитен . Секако дека е битен , НО НЕ НАЈБИТЕН . На пример , маж ми има белег од раѓање на лице . Може да се отстрани , но е долг процес , и до сега го нема отстрането . Требаше да не се мажам поради белегот ?
toa e prirodna mana i za takvo nesto voopsto ne komentiram drug mi bese muabetot
 

Laila

Полноправен Член
18 јуни 2019
30
25
8
fizickiot izgled e naj biten !
Никако, ама баш никако не можам да се сложам со тебе. Може да изгледа беспрекорно добро, ама ако нема два грама мозок, џабе му е се, моментално ми се згрднува таквиот.
Има нешто многу подлабоко од тоа што очите го гледаат. Душата, начинот на размислување и согледување на нештата, харизмата, тоа дава посебен вид на самодоверба, што е далеку повлијателна од физичкиот изглед.