Што ви е најпривлечно кај жена/маж?

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Што најмногу ве привлекува кај жена-девојка/маж-дечко??
Очи,коса,лице,тело,карактер,....комбинации од овие???

Мене најпривлечно ми е убава насмевка,очи и поглед кој нема да ме остави рамнодушна. А и добро газе :D :angel
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner and parvati

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Е паѓам на убава насмевка :D
Потоа, секако очите, косата.
Но сепак, карактерот е пресуден.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Прво што забележам се дланките,потоа насмевката. Но карактерот е најважен. :)
Да се надополнам исто така и смисла за хумор.