Што ве прави среќни? | Црнобело Форум

Што ве прави среќни?

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
младоста ке каже -пријатели,забава шетање а староста здравје само.Јас ке бев посрекна да имаше малку повеке повозрасни членови за лафмоабет.
Како бе немало, еве јас сум 8 во срцето, 28 на тапија и 58 во паметот:wub
 

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Среќна ме прави времето поминато со луѓето што ги сакам. Среќна ме прави омилената песна, омиленото парче облека, омилената храна, успесите што ги постигнувам. Среќна може да ме направат и мали, но многу значајни детали.
 

Stance

Нов член
7 декември 2013
23
16
3
36
Се ме прави среќна, животот ме прави среќна!
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Вистината.
јес да постојат повеќе вистини,но за одредени работи или би или не би.
Кога вистината го зазема она приоритетно место на врвот и темелот од пирамидата.
Редовите измеѓу со што и да се исполнети,може да го разнишуваат текот на денот(одредена работа)но сепак темелот и врвот се секогаш столбот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Luckky

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,399
5,901
1,683
Disco
Дејвид Мојс последно време. Очигледно паднати ми се критериумите. :(
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
29
домче
Секаде поимот „мали нешта“... што се „мали нешта“ за вас?
Микро чипови? Кикиритки? Ситни дијаманти?

За мене мали нешта се сите што се купуваат со пари освен земја и живеалиште.
Освен регуларните ствари (љубов, луѓето околу менел внимание)
постојат и други детали кои ме прават среќен... хромирани елементи, кожени седишта, црвена боја, кога ќе купам нов неотпакуван дел за колата или ново масло, сјајни ствари, лакирана пластика... итн...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Секаде поимот „мали нешта“... што се „мали нешта“ за вас?
Микро чипови? Кикиритки? Ситни дијаманти?

За мене мали нешта се сите што се купуваат со пари освен земја и живеалиште.
Освен регуларните ствари (љубов, луѓето околу менел внимание)
постојат и други детали кои ме прават среќен... хромирани елементи, кожени седишта, црвена боја, кога ќе купам нов неотпакуван дел за колата или ново масло, сјајни ствари, лакирана пластика... итн...
Во мали паковки се многу скапи работи.Отров и парфем се во мали нешта а и ти си мали а полн си хумор за 100 форумџии
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиСашко