Што ве прави среќни? | Црнобело Форум

Што ве прави среќни?

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Неговиот поглед во секоја варијанта.....сонлив,срамежлив,утешителен,решителен,среќен,исполнет,силен,неколеблив....
Неговиот погед а во него јас и иднината за која сонувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pisoi and violetmoon

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Тешко е да се нарече дека некој е среќен цело време. Низ животот учиме дека среќата е во малите нешта.
Среќна сум кога пијам кафе со пријателите, кога ќе си купам нешто и кога си седам во двор со кучето :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
мене ништо не ме направи среќна, ниту успехот, ниту благодарноста, ниту совеста...
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
28
Семејството,музиката,насмеани луѓе,дечко ми