1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што ве прави среќни?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Доста работи ме прават среќна но најмногу позитивни луѓе. Да ти е мерак да бидеш среќен :)
   
  На *V******, melpomena, oптимистка и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,323
  Допаѓања:
  3,007
  Само сонот ме усреќува....
   
  На Y1K991, Mameha и violetmoon им се допаѓа ова.
 3. Kristina1003

  Kristina1003 Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 април 2014
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  30
  Среќна ме прави секоја победа моја ,среќна ме прави моите најблиски да се здрави и живи , .. :D
   
  На МалиСашко, oптимистка и Y1K991 им се допаѓа ова.
 4. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  814
  Среќна ме прави кога јадам чоколадо и кога нон стоп околу мене се вртка маче и преде :sreken
   
  На melpomena, oптимистка, МалиСашко и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Слатки украсчиња, мирис на ванила, ружи, лалиња, чај од мајчина душица, нов тогаш отпакуван мобилен...
  наполнет резервар, мирис на суво изгорен бензин... чувството кога ќе ја изгасам колата и сите здрави и живи сме стасале каде што сме патувале...

  [​IMG]
   
  На Prashina, escape, oптимистка и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Frojda

  Frojda Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 септември 2013
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  26
  Во последно време скоро ништо не допира до мене, мислам ништо негативно. Ама бидејќи сум воркохолик можам да кажам дека најсреќна ме прават успесите на професионален план. Паѓам во депресија кога немам обврски.
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Разголена Уметност

  Разголена Уметност Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 март 2014
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  47
  Свежо исцеден сок од портокал, мирис на самошто растопен кашкавал во крцкави лепчиња и неговата љубов, тоа ме прави најсреќна! :)
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Кога ќе ми пише порака кога најмалку сум очекувал:kafe
   
 9. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Кога ќе се разбудам и гледам порака од него :)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Благосостојбата и насмевката на моето малечко...
   
  На JaMi, Prashina и melpomena им се допаѓа ова.

Сподели: