Што ве прави среќни?

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
29
домче
Слатки украсчиња, мирис на ванила, ружи, лалиња, чај од мајчина душица, нов тогаш отпакуван мобилен...
наполнет резервар, мирис на суво изгорен бензин... чувството кога ќе ја изгасам колата и сите здрави и живи сме стасале каде што сме патувале...

 

Frojda

Истакнат Член
2 септември 2013
58
26
118
Во последно време скоро ништо не допира до мене, мислам ништо негативно. Ама бидејќи сум воркохолик можам да кажам дека најсреќна ме прават успесите на професионален план. Паѓам во депресија кога немам обврски.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Кога ќе ми пише порака кога најмалку сум очекувал:kafe