1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што би сакале да работите?

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Elence, 14 февруари 2012.

 1. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
  Јас би сакала да бидам моден дизајнер :) и ке се потрудам да го постигнам тоа.
   
  На Prashina и Kitty им се допаѓа ова.
 2. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  Чекај да направиш солидна кариера, па после ќе чекаш да направиш семејство , и така живот во чекање.
  Кариера и семејство се гради во исто време. Само малку неспиење и многу работа. Верувај , зборувам за добро и за твоја среќа.

  Сакам да бидам жена на бизнисмен со над 6 нули на сметка после бројката, и да ветреам негови картички . Нема да ми се здосади, цел ден 24/7 ќе работам напорно и безрезервно .:D
   
  На malo, Outrider и Mistery :) им се допаѓа ова.
 3. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Единица за брзо распоредување, (ЕБР) чисто за да гледам дерби утакмици, пример Вардар - Пелистер :D
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Да имам сопствена книжара преполна со книги само за уметност.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  Сакам на бидам певаљка у кафана , да усреќувам човечки срца и да им мамам солзи од очи кога некоја носталгија ќе ги фати. И накај дома да одат пеејки.
   
  На violetmoon и Outrider им се допаѓа ова.
 6. VanHelsing

  VanHelsing Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 октомври 2013
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  58
  Би сакал да пробам една година на брод да работам откако ќе завршам средно (happy) За понатаму немам размислувано :unsure
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Malinna

  Malinna Староседелец

  Зачленет на:
  20 јануари 2014
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  41
  Професорка по математика.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nikola01

  Nikola01 Нов член

  Зачленет на:
  16 мај 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Дали знаете колку се платени возачите на автобуси по туристичките агенции?
   
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Дирекотор на РЕК :D
   
 10. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  не си ја мењавам работата и многу ме исполнува - електроинжењер.
   

Сподели: