Што би сакале да работите?

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,330
3,019
1,133
Не би правела семејство додека не успеам да изградам солидна кариера.. (мојата замисла е да имам сопствена фирма,од секогаш ме влечел бизнисот и засега добро ми оди)
Чекај да направиш солидна кариера, па после ќе чекаш да направиш семејство , и така живот во чекање.
Кариера и семејство се гради во исто време. Само малку неспиење и многу работа. Верувај , зборувам за добро и за твоја среќа.

Сакам да бидам жена на бизнисмен со над 6 нули на сметка после бројката, и да ветреам негови картички . Нема да ми се здосади, цел ден 24/7 ќе работам напорно и безрезервно .:D
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
25
Единица за брзо распоредување, (ЕБР) чисто за да гледам дерби утакмици, пример Вардар - Пелистер :D
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,330
3,019
1,133
Сакам на бидам певаљка у кафана , да усреќувам човечки срца и да им мамам солзи од очи кога некоја носталгија ќе ги фати. И накај дома да одат пеејки.
 
  • Like
Реакции: violetmoon and Outrider

VanHelsing

Истакнат Член
6 октомври 2013
72
58
118
23
Би сакал да пробам една година на брод да работам откако ќе завршам средно (happy) За понатаму немам размислувано :unsure
 
  • Like
Реакции: Prashina

Nikola01

Нов член
16 мај 2014
4
0
1
23
Дали знаете колку се платени возачите на автобуси по туристичките агенции?
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
не си ја мењавам работата и многу ме исполнува - електроинжењер.