1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што би сакале да работите?

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Elence, 14 февруари 2012.

 1. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  Место каде ги споделуваме плановите за иднината :)
   
 2. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Уфф...па пораснав веќе...се надевам :D
  Планови за во иднина, па ќе го работам она што отсекогаш сум го сакала, ќе работам со компјутер т.е програмер :)
  Најдобро е да го работиш тоа што го сакаш бидејќи само така ќе бидеш успешен во својата работа.
   
  На Elence му/ѝ се допаѓа ова.
 3. CyberKnight

  CyberKnight Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  41
  Сакам во странство да работам затоа што тука тешко можеш да преживееш, неможеш да се задоволиш со некој работи од секојдневието :|
   
  На Devojka19, Aferra и hellassteel им се допаѓа ова.
 4. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  И jас на тоа се надевам, а како што?
   
 5. CyberKnight

  CyberKnight Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  41
  Имам уште неколку месеци за да завршам средно (стручно) па планирам преку некој агенции да најдам работа за на брод зошто тука тешко се преживува со 180 евра плата :/
   
 6. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  За 10 години или помалку се надевам се гледам себеси во Италјанската одбојкарска репрезентација :). Се надевам ова ќе стане реалност... само работа до тогаш.
   
  На Outrider и Elence им се допаѓа ова.
 7. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  за едно 10 години се гледам секаде само не тука.. а би работел што било по врзано со компјутерското системско инженерство...
   
  На Elence му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Elena

  Elena Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  169
  Учам медицина и сакам да бидам доктор по општа медицина :)
   
  На Aferra му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  ај ко ке сум болен ке се обратам кај тебе...:)
   
  На Hkakashi, Bum-Bum и Elena им се допаѓа ова.
 10. Elena

  Elena Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  169
  Важит немат проблем , јас сум тука за што и да е :)
   

Сподели: