Што НЕ сакате да јадете!?

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Варена зелка, пача, кромид, лук, газирани пијалоци...
 
14 декември 2012
12
3
3
34
Ne sakam da jadam ovosje i zelencuk.I ne jadam :sreken. Jadam samo brza hrana.Znam deka ne e zdravo no ne mozam da jadam nesto sto ne mi se jade.Kolku ke vidam ovosje ili zelencuk mi se prevrtuvaat crevata vo stomakot.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
14 декември 2012
12
3
3
34
58 kg i ne mi precat (ne deka sakam da se odbranam) ama mislam deka vo svetot kako sto nema predrasudi za bojata na kozata taka ne treba da ima i za kolazata.Sepak sto se poubavi tie sto imaat 40 ili po malce od tie so 50 ili 60 kg pa nagore
 

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
58 kg i ne mi precat (ne deka sakam da se odbranam) ama mislam deka vo svetot kako sto nema predrasudi za bojata na kozata taka ne treba da ima i za kolazata.Sepak sto se poubavi tie sto imaat 40 ili po malce od tie so 50 ili 60 kg pa nagore
Јас имам 70кг и се си јадам и немам мерка понекогаш, поготово ако е чоколадо :gladen
Не сакам Црн домат, бамја и кељ
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
58 kg i ne mi precat (ne deka sakam da se odbranam) ama mislam deka vo svetot kako sto nema predrasudi za bojata na kozata taka ne treba da ima i za kolazata.Sepak sto se poubavi tie sto imaat 40 ili po malce od tie so 50 ili 60 kg pa nagore
Па 58 кг се одлична тежина според мене...Сега сепак зависи и од висината....
Инаку за никаква предрасуда не се зборува...Се зачудив кога рече дека јадеш само брза храна..Јас многу одамна немам пробано брза храна а сепак се борам со тежината...
Блазеси ти што ги имаш тие килограми а јадеш многу брза храна ! :)
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
со 52кг. сум си задоволна, а јадам релативно многу количински, повеќе пати дневно..знам да јадам и брза храна али најчесто јадам нешто здраво..се препукнувам моментално со мандарини, многу јадам салата(краставица, домат најмногу) и никако неможам да се откажам од чоколадото во секаков облик (кога одев во теретана претерано многу благо јадев, најчесто пред тренинг):D

многу значи и вежбањето, колку сакаш не јади, да можда ќе бидеш слаб али млитав, а тоа не ми се свиѓа никако..најдобро е да јадеш умерено од се, редовно да вежбаш и верувам дека никој така не би имал проблем со килажата и со својот изглед :)

не обожавам боранија, мед, млеко(бело), лук, ориз....што не значи дека не ги јадам али тоа се случува ретко, најчесто никогаш "сами" туку врзани со друга храна :)
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Спанаќ, спанаќ и спанаќ! :frantic

Одвартно тревиште. Самата помисла на него ме тера на повраќање, заедно со пачата, чкембе чорбата и остали специјалитети од свинско - потенцирано чварки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solstice

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Спанаќ, спанаќ и спанаќ! :frantic

Одвартно тревиште. Самата помисла на него ме тера на повраќање, заедно со пачата, чкембе чорбата и остали специјалитети од свинско - потенцирано чварки.
Набројаниве,плус боранија,брокули и ананас.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Реми