1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што НЕ сакате да јадете!?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Hip.Hop_MKD, 19 февруари 2012.

 1. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Не не, они сакаат само здрави да умрат:rofl
   
  На MacedonishQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Добро, а ти што не сакаш да јадеш? :)
   
 3. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Ако навистина те интересира, кажи, па да ти пишам во лп......знам дека не е тука место за тоа.
  Бришите.
   
 4. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Ви се чудам се што не јадете.. сирење, чоколади, торти, овошје? Како е можно?

  Jас што не јадам;
  - риба
  - грав
  - леќа - незнам ни каков вкус има и не сакам ни да знам (envy)
  - палента
  - смокви
  - малини
  - боранија
  - морски плодови...грозни колку сееееееееее:ladno
  - шкембе чорба
  - бамја
  - брокула(puke) -еднаш кога бев болна во супата ми стадоја брокула..ќе исповратев.:confused:
  - јарешко месо
  и уште други работи ама неми текнува..
   
 5. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  Јас не јадам:
  - леќа
  - лук
  - бамја
  - пивтија
  - боранија (порано многу ја јадев, сега не ја јадам на еден начин како здосадена ми е, ама секогаш има простор да се навратам на неа, не е тоа дека не јадам како другите кои ги набројав на листата)
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  (worried)
  - Свинко , јагнешко , овчо - никако !
  - Пача
  - Лук
  - Зелка манџа
  - Хамбургер - никогаш
  - Мајонез
  - Паштета
  - Леќа
  -:D - Најчесто практикувам ( Риба , Грашок , Пилешко , Морски плодови , Боранија , Спанаќ , Компир , Палента , Говедско и друго ...
   

Сподели: