Што НЕ сакате да јадете!?

  • Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,210
2,297
1,153
Skopje
www.facebook.com
Не јадам кога ми носат јадење од гробишта,останато од слава (грав,сарма),од дома кога носат некои колачи и ме запнуваат да сум ги пробал колку биле вкусни.
Не е убаво да ги одбиваш тие јадења

Ја порано доста работи не јадев сега скоро се си јадам чим пројадов мед (во чај само) и спањаќ се друго се прифаќа освен полжави (puke)
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
24
Секакво слатко а наjповеке од смоква! одвратно
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Не јадам месо и месни производи - од морални и здравствени причини, ама со тек на времето се поодвратна ми е помислата на нив. Не им го поднесувам ниту мирисот, ниту изгледот.
Не пијам млеко и не јадам млечни производи - никогаш не ми се допаѓал вкусот шо ми останува во устата одкако ке изедам нешто млечно. Многу одвратно.
Не јадам варена зелка, варен спанаќ и боранија -ужасно мирисаат.
Не јадам лубеница и круши - ми доаѓа нагон на повраќање, незнам од која причина организмот не ми ги поднесува.
Не јадам сончоглед, семки од тиква и соленки - најверојатно поради солта, имам чувство дека се многу валкани
Не јадам ништо од бурекџилница или пекара - одвратна ми е помислата дека ке јадам нешто што стоело на полица со саати, имам чувство дека се прекриени со прашина. Но и онака не ги сакам пецивата. Или се премнигу суви или премногу мрсни...
 
  • Like
Reactions: *V******

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Не јадам месо и месни производи - од морални и здравствени причини, ама со тек на времето се поодвратна ми е помислата на нив. Не им го поднесувам ниту мирисот, ниту изгледот.
Не пијам млеко и не јадам млечни производи - никогаш не ми се допаѓал вкусот шо ми останува во устата одкако ке изедам нешто млечно. Многу одвратно.
Не јадам варена зелка, варен спанаќ и боранија -ужасно мирисаат.
Не јадам лубеница и круши - ми доаѓа нагон на повраќање, незнам од која причина организмот не ми ги поднесува.
Не јадам сончоглед, семки од тиква и соленки - најверојатно поради солта, имам чувство дека се многу валкани
Не јадам ништо од бурекџилница или пекара - одвратна ми е помислата дека ке јадам нешто што стоело на полица со саати, имам чувство дека се прекриени со прашина. Но и онака не ги сакам пецивата. Или се премнигу суви или премногу мрсни...
A што јадеш:)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Не јадам месо и месни производи - од морални и здравствени причини, ама со тек на времето се поодвратна ми е помислата на нив. Не им го поднесувам ниту мирисот, ниту изгледот.
Не пијам млеко и не јадам млечни производи - никогаш не ми се допаѓал вкусот шо ми останува во устата одкако ке изедам нешто млечно. Многу одвратно.
Не јадам варена зелка, варен спанаќ и боранија -ужасно мирисаат.
Не јадам лубеница и круши - ми доаѓа нагон на повраќање, незнам од која причина организмот не ми ги поднесува.
Не јадам сончоглед, семки од тиква и соленки - најверојатно поради солта, имам чувство дека се многу валкани
Не јадам ништо од бурекџилница или пекара - одвратна ми е помислата дека ке јадам нешто што стоело на полица со саати, имам чувство дека се прекриени со прашина. Но и онака не ги сакам пецивата. Или се премнигу суви или премногу мрсни...

За тебе би требало да гласи прашањето,,Набројте дури две работи кои ги консумирате или јадете,, па вие ништо не сте јаделе,према тоа што ви е наведено,лубеници,круши кога не јадеш,тогаш има нешто кај тебе,или си многу избирата или треба на лекар :D тешко на мајкати,како би ти погодила во исхраната.
 
  • Like
Reactions: Outrider

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
За тебе би требало да гласи прашањето,,Набројте дури две работи кои ги консумирате или јадете,, па вие ништо не сте јаделе,према тоа што ви е наведено,лубеници,круши кога не јадеш,тогаш има нешто кај тебе,или си многу избирата или треба на лекар :D тешко на мајкати,како би ти погодила во исхраната.
За среќа на мајка ми сама си готвам, ама тешко моите деца нели :)
Јадам свеж зеленчук, скоро се. Јадам и овошје свежо или суво освен лубеници и круши. Сакам тестенини, морска храна, риба, ориз, грав, грашок, леќа, соја, јадења од компири, печурки, јајца, домашни супи од зеленчук, мајонез, мармалад, ајвар итн.
Има голема листа на јадења што ги јадам, сега не можам сите да ги набројувам.
Зошто на лекар?
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
За среќа на мајка ми сама си готвам, ама тешко моите деца нели :)
Јадам свеж зеленчук, скоро се. Јадам и овошје свежо или суво освен лубеници и круши. Сакам тестенини, морска храна, риба, ориз, грав, грашок, леќа, соја, јадења од компири, печурки, јајца, домашни супи од зеленчук, мајонез, мармалад, ајвар итн.
Има голема листа на јадења што ги јадам, сега не можам сите да ги набројувам.
Зошто на лекар?
Е па добро е,па имало уште многу храни низ јаловникот кои си ги јадела,од кога почна да набројуваш што се не јадеш,си реков,девојката ништо не јаде и изгледа на ветар живее :D.А за на лекар реков,може би ке треба витаминчиња.Ако велиш така тогаш (handshake) (flower)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
За среќа на мајка ми сама си готвам, ама тешко моите деца нели :)
Јадам свеж зеленчук, скоро се. Јадам и овошје свежо или суво освен лубеници и круши. Сакам тестенини, морска храна, риба, ориз, грав, грашок, леќа, соја, јадења од компири, печурки, јајца, домашни супи од зеленчук, мајонез, мармалад, ајвар итн.
Има голема листа на јадења што ги јадам, сега не можам сите да ги набројувам.
Зошто на лекар?
Многу те размазиле твоите, шо ќе праиш, судбини :kafe
Плус кутрите скуши кои весело си пливале во океанот... :zelen

Он - Граф, варена зелка и продукти од мекдоналц избегнувам...варената зелка има мирис на затната вц шоља, шо е многу - многу е, дури и за желудник навикнат на секаква храна...
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Многу те размазиле твоите, шо ќе праиш, судбини :kafe
Плус кутрите скуши кои весело си пливале во океанот... :zelen

Он - Граф, варена зелка и продукти од мекдоналц избегнувам...варената зелка има мирис на затната вц шоља, шо е многу - многу е, дури и за желудник навикнат на секаква храна...
Не ме размазиле моите, напротив кога бев мала бев принудена се да јадам, што резултираше со извесни здравствени проблеми, кои изчезнаа поради мојата ,,размазеност,,