1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што НЕ сакате да јадете!?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Hip.Hop_MKD, 19 февруари 2012.

 1. antonio

  antonio Like-Maniac

  Зачленет на:
  29 август 2013
  Мислења:
  803
  Допаѓања:
  1,106
  боранија фујјјјјјјјјјјј кога ке ја видам ми текнува на глисти boranija.jpg
   
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Не е убаво да ги одбиваш тие јадења

  Ја порано доста работи не јадев сега скоро се си јадам чим пројадов мед (во чај само) и спањаќ се друго се прифаќа освен полжави (puke)
   
 3. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Секакво слатко а наjповеке од смоква! одвратно
   
 4. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Не јадам месо и месни производи - од морални и здравствени причини, ама со тек на времето се поодвратна ми е помислата на нив. Не им го поднесувам ниту мирисот, ниту изгледот.
  Не пијам млеко и не јадам млечни производи - никогаш не ми се допаѓал вкусот шо ми останува во устата одкако ке изедам нешто млечно. Многу одвратно.
  Не јадам варена зелка, варен спанаќ и боранија -ужасно мирисаат.
  Не јадам лубеница и круши - ми доаѓа нагон на повраќање, незнам од која причина организмот не ми ги поднесува.
  Не јадам сончоглед, семки од тиква и соленки - најверојатно поради солта, имам чувство дека се многу валкани
  Не јадам ништо од бурекџилница или пекара - одвратна ми е помислата дека ке јадам нешто што стоело на полица со саати, имам чувство дека се прекриени со прашина. Но и онака не ги сакам пецивата. Или се премнигу суви или премногу мрсни...
   
  На *V****** му/ѝ се допаѓа ова.
 5. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  A што јадеш:)
   
 6. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448

  За тебе би требало да гласи прашањето,,Набројте дури две работи кои ги консумирате или јадете,, па вие ништо не сте јаделе,према тоа што ви е наведено,лубеници,круши кога не јадеш,тогаш има нешто кај тебе,или си многу избирата или треба на лекар :D тешко на мајкати,како би ти погодила во исхраната.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 7. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  За среќа на мајка ми сама си готвам, ама тешко моите деца нели :)
  Јадам свеж зеленчук, скоро се. Јадам и овошје свежо или суво освен лубеници и круши. Сакам тестенини, морска храна, риба, ориз, грав, грашок, леќа, соја, јадења од компири, печурки, јајца, домашни супи од зеленчук, мајонез, мармалад, ајвар итн.
  Има голема листа на јадења што ги јадам, сега не можам сите да ги набројувам.
  Зошто на лекар?
   
 8. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Е па добро е,па имало уште многу храни низ јаловникот кои си ги јадела,од кога почна да набројуваш што се не јадеш,си реков,девојката ништо не јаде и изгледа на ветар живее :D.А за на лекар реков,може би ке треба витаминчиња.Ако велиш така тогаш (handshake) (flower)
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Многу те размазиле твоите, шо ќе праиш, судбини :kafe
  Плус кутрите скуши кои весело си пливале во океанот... :zelen

  Он - Граф, варена зелка и продукти од мекдоналц избегнувам...варената зелка има мирис на затната вц шоља, шо е многу - многу е, дури и за желудник навикнат на секаква храна...
   
 10. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Не ме размазиле моите, напротив кога бев мала бев принудена се да јадам, што резултираше со извесни здравствени проблеми, кои изчезнаа поради мојата ,,размазеност,,
   

Сподели: