Што НЕ сакате да јадете!?

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Леќа-ја јадам ама со тешко срце и душа :giggle Тоа кога мајка ми ја зготвила, а мене ме мрзи да си направам нешто друго.
А иначе воопшто не јадам пача или пивтија-кој како си ја милува :D, а исто и свинско и јагнешко месо, чкембе и такви работи. Не сум месар.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Не јадам Подварок и Сарма напраена од кисела зелка. Дома ја прајме со лимонтус ради мене ама сериозно не го можам мирисот на термички обработена кисела зелка. Не јадам месо од зајак, јагне или срна, и жаби и змии зготвени и дивеч никаков и нема да јадам никогаш. Ах и карфиол похован по гнасно да простите неам пробано и мириса да не кажам на шо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and The Tramp

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
И кај мене е долга листата на работи што не ги јадам, а некои и никогаш не сум ги пробала.
Чудно, ама воопшто не сакам сладолед и лубеница.
Не сум љубител и на благо, па затоа мноооогу ретко јадам благи работи.
Мразам јајца, манџи, тиква, црни патлиџани, паштети, виршли, салами, телешко месо, соја, магдонос, млеко...
 

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Грашок - навистина не можам, колку и да се трудам изедувам само по две лажици...Посебно кога не е убави сварен...(puke) Не ми се верува деками беше омилено јадење кога бев мала. Сега не можам да го поднесам... Понекогаш, кога нема ништо друго, ставам премногу зачини за да не го чивствувам вкусот на грашокот.
Пача - Сум пробала само еден залак и мислев дека ќе повратам. Полигаво и погадно нешто од тоа не постои.(puke) Не можам повеќе да пишувам во врска со пачата, мислам дека ќе ми се слоши...
 

Точка

Истакнат Член
20 декември 2013
41
69
318
Единствено јагнешко месо и сланина не јадам. Не сум голем љубител ниту на риби, особено крап.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Не јадам кога ми носат јадење од гробишта,останато од слава (грав,сарма),од дома кога носат некои колачи и ме запнуваат да сум ги пробал колку биле вкусни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Не сум многу прибирлива во однос на јадење но не сакам да јадам сирење, зелка, варени јајца, супа, лук, кромид,ананас, киви, мед. Сигурно има и нешто друго само не ми текнува.