1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што НЕ сакате да јадете!?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Hip.Hop_MKD, 19 февруари 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ако не е тајна, може да наброиш кои проблеми ти исчезнале?
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Тоа е сигурно поради скушите, туните и сарделите - имало во нив омега 3 и слични супстанци :zelen
  Скуша на скара :gladen

  Шо знам, може да има и исклучоци, не викам дека сум во право 100%, ама од искуство шо сум сретнал вегани - биле размазени... could be a coincidence though...
   
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  манџи
  посебно во лето
   
 4. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Не сакам да јадам црвено месо и секакви видови изнутрици...не сакам бамја...не сакам шлаг...
   
 5. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Пача, ќофтиња во манџа и макарони- манџа( ова го имаше во градинка и само еднаш јадев и никогаш повеќе).
  Порано не јадев ни боранија, ни грашок, дури ни сарма, ама кога пробав, си реков- зошто порано не сум пробал. Мислам дека ќе почнам да ги јадам ќофтињава, а другото- не:nah.
   
 6. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Пача(пивтија),кромид,лук,праз,модар патлиџан,шкембе чорба,манџите во кои има црева,мозоци и нејасни меса,ориз во манџа,,јагнешко месо,рибја чорба,недопржени јајца.По свинското и телешкото не сум многу,ама ги јадам.Исто така не ми се допаѓаат и премногу мрсни јадења.Има уште многу што не јадам.Јас секогаш сум си јадела слабо,ама па во последно време уште послабо,од се нешто ми се гади.Изгледа дека сум во почетна фаза од бременост затоа.
   
 7. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Братче многу здраво се храниш бе ти..браво :rolleyes:
   
 8. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Па он не се храни, читаш ли дека гладува;)
   
  На MacedonishQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  сериозно леб не јадеш? хаха
   
  #119 MacedonishQueen, 11 септември 2015
  Последна промена: 11 септември 2015
 10. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  шо демек ако се храниме здраво ќе живееме 100 години?
  Ако јадеш хамбургер, пак ќе умреш.
  Ако јадеш суво меснати работи, пак ќе умреш..така да овие кој се самобендисани си го замислуваат ова да се хранат здраво
   

Сподели: