Што НЕ сакате да јадете!?

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Не ме размазиле моите, напротив кога бев мала бев принудена се да јадам, што резултираше со извесни здравствени проблеми, кои изчезнаа поради мојата ,,размазеност,,
Ако не е тајна, може да наброиш кои проблеми ти исчезнале?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Не ме размазиле моите, напротив кога бев мала бев принудена се да јадам, што резултираше со извесни здравствени проблеми, кои изчезнаа поради мојата ,,размазеност,,
Тоа е сигурно поради скушите, туните и сарделите - имало во нив омега 3 и слични супстанци :zelen
Скуша на скара :gladen

Шо знам, може да има и исклучоци, не викам дека сум во право 100%, ама од искуство шо сум сретнал вегани - биле размазени... could be a coincidence though...
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Не сакам да јадам црвено месо и секакви видови изнутрици...не сакам бамја...не сакам шлаг...
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Пача, ќофтиња во манџа и макарони- манџа( ова го имаше во градинка и само еднаш јадев и никогаш повеќе).
Порано не јадев ни боранија, ни грашок, дури ни сарма, ама кога пробав, си реков- зошто порано не сум пробал. Мислам дека ќе почнам да ги јадам ќофтињава, а другото- не:nah.
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Пача(пивтија),кромид,лук,праз,модар патлиџан,шкембе чорба,манџите во кои има црева,мозоци и нејасни меса,ориз во манџа,,јагнешко месо,рибја чорба,недопржени јајца.По свинското и телешкото не сум многу,ама ги јадам.Исто така не ми се допаѓаат и премногу мрсни јадења.Има уште многу што не јадам.Јас секогаш сум си јадела слабо,ама па во последно време уште послабо,од се нешто ми се гади.Изгледа дека сум во почетна фаза од бременост затоа.
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Па он не се храни, читаш ли дека гладува;)
шо демек ако се храниме здраво ќе живееме 100 години?
Ако јадеш хамбургер, пак ќе умреш.
Ако јадеш суво меснати работи, пак ќе умреш..така да овие кој се самобендисани си го замислуваат ова да се хранат здраво