Чет муабети/ти реков-ми рече

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Црна Ружа, трева и вегета тоа е комбинацијата која го подрива здравото национално ткиво, секако финансирано од Сорос кој бил виден во Загреб како чека воз за Копривница...не е тоа случајно, специјални рат:DНе го отвара, бара фб или гугл+ акаунт а немам такво нешто :mad:
Знам, сеа видов... Го иам во pe-do-file формат, ако немаш среќа некако да го најдеш - „Дискретната смрт на методологијата“ од Војислав Саракински.
Препорачувам.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Се обидувам да за заспијам но упорно една досадна мува зуи.Како немав пиштол за муви да и ја разнесам главата!?Проклето мувиште :/

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
  • Like
Реакции: МалиСашко

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
26
домче
сдк...Печатна... (shake) Немој да ми кажиш дека го печатиш сето ова шо го пишуваме :pusi хехаххаахха

добро... сфатив како треба!
 
  • Like
Реакции: JaMi

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
...where the party never stops ,the town that never sleeps, sun never dares to set on Prilep :zelen
Жељко и Даниел си пеат Скопље или Београд јас Прилеп или Битола хахаха :D
Топ е другар јако е..студенски живот :D
 
  • Like
Реакции: Outrider

balerina

Староседелец
1 април 2014
144
96
638
Мало потсетување за намената на темава. Ќе ја цитирам самата авторка:


Друго, пошто гледам извориве водат до некаква онлајн библиотека на Јеховини Сведоци, мислењата ќе одат во соодветната тема, и гледајте да пишувате таму. Истото се има случено и кај „Цитати од Библијата“. Не е фер да се наведуваат недоинформираните верници на помислата дека цитатите се од онаа Библија од која мислат дека се.
Или бидете горди до крај на она што го проповедате ко правилно, или воопшто не се трудете така подмукло да го пласирате онаму кај што знаете дека просечниот верник највеќе ќе загризе. Нели, сепак Бог е против измами.
Сепак збореме за Релиѓијата нели? Секој има право од секаков извор да постира овде, НЕЛИ???

Мало потсетување за намената на темава. Ќе ја цитирам самата авторка:


Друго, пошто гледам извориве водат до некаква онлајн библиотека на Јеховини Сведоци, мислењата ќе одат во соодветната тема, и гледајте да пишувате таму. Истото се има случено и кај „Цитати од Библијата“. Не е фер да се наведуваат недоинформираните верници на помислата дека цитатите се од онаа Библија од која мислат дека се.
Или бидете горди до крај на она што го проповедате ко правилно, или воопшто не се трудете така подмукло да го пласирате онаму кај што знаете дека просечниот верник највеќе ќе загризе. Нели, сепак Бог е против измами.
Библијата е една, и единственааа!!!!
 
Последна промена од модератор:

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Сепак збореме за Релиѓијата нели? Секој има право од секаков извор да постира овде, НЕЛИ???
Е, така, пиши со свои зборови. :biggrin
Зборете си за религија, имате цел подфорум за тоа, ама запазувајте ја поставеноста на темите.
Конкретната тема е за, повторувам уште еднаш, религијата од општествен, социолошки и психолошки аспект.
Појасно не може да биде.