Чет муабети (ти реков-ми рече)

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Како жена да ги разликуваш? :zelen

Преземено од збирката на мудрости чиј извор е собир на граѓани пред кооперација : `кај жени множи со три кај мажи дели со три` во поглед на број на партнери кои ги декларираат на царина при влез во врска.
Друга мудрост вели `чесноста и богатството` кое се декларира да се подели со 4 без разлика дали биле мажи или жени.
Џокер можност е да се консултира Иван Исцелител.
Ова со делењето и множењето ти е од Американ Пај? :rofl
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ова со делењето и множењето ти е од Американ Пај? :rofl

Тоа е научна студија која била реплицирана многупати а која за прв пат била објавена на универзитетот во Хајделберг.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Тоа е научна студија која била реплицирана многупати а која за прв пат била објавена на универзитетот во Хајделберг.
Не верувај у се` што ќе прочиташ. Сабајлево прочитав дека според научна студија гледањето акциони филмови водело кон дебелеење. :D
Жити паметов нивни пилешки, ако се нормални.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Како жена да ги разликуваш? :zelen

Преземено од збирката на мудрости чиј извор е собир на граѓани пред кооперација : `кај жени множи со три кај мажи дели со три` во поглед на број на партнери кои ги декларираат на царина при влез во врска.
Друга мудрост вели `чесноста и богатството` кое се декларира да се подели со 4 без разлика дали биле мажи или жени.
Џокер можност е да се консултира Иван Исцелител.
Во право си дека жената ќе излаже,и ќе каже помалку,а мажите обратно,ке си го зголемат бројот на партнерки, дури ги ставаат на список и тие со кои само врзале два-три моабети,но пак остануваме на тоа дека немаме точни сознанија а на чело на никој не му пишува,и сега ти ке се замараш со колку мажи спиела твојата девојка.згрешив со колку пртнери била пред тебе.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Пред некое време разбрав дека по форумиве (не зборам за нашиов, не знам за него, може и има) се врткале лица од надлежниве органи и душкале ликови со сомнителни постови. :D
Пошто некој е доволно глуп во „СДК“ да се пожали дека нема веќе место кај да скрие тела, или во „Испукајте се“ да си го пцуе дилерот што му наплатил повеќе. Океј де...секакви има. (think)
Јас само не знам кај ги бираат овие без толку смисла да разграничат хумор од сериозност. Бар од „тренирани професионалци“ очекувам да знаат да проценат...ама ваљда ги зачленуваат преку некој сајт кај што им ги земаат податоците и после нема назад - ги праќаат на мисија.
Ко така, мене (па и на неколку) не ми/ни гине Демир Хисар, забрана за интернет, проверка на домот за тела и остали сатанистички ствари (пример црна свеќа и маици од бендови), 487 часа комунална работа и смртна казна.
Свашта ќе чуеш.
р.ѕ. Ако ме снема, јавете се на мама, богатството е во термото кај мене во соба.

Имам слушнато за пропагандни партиски тролови кои виселе по виртуелните платформи со цел да се величи ликот и делото на пастирот и режимот, со соодветна дневница и платен нет. Некои го правеле тоа и без надокнада, поради икс причини, кариера, условување со задржување работно место и сите убавини во рајот наречен Хунзистан. Тоа е само продолжување на она што го прават во реалниот свет.

А за ова за `душкање` not sure, дали имаат соодветен софтвер и тие ствари, не знам колку души би требало да вработат за да се мотаат по ФБ,тветер,форуми, гугл+ и остали места...

Очекувам време кога и МПЦ ќе воведе сајбер-попови кои ќе вребаат на ѓаолскиот интермец во потрага по лица опседнати од нечестивиот и истите ќе ги пријавуваат на органите на редот...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
@Outrider , давај ти идеи. :^)
Јасно ти е од овде кој ќе иде на егзорцизам (па во затвор и/или манастир) ако МПЦ вмеша прсти. :frantic :D

За тие од партија ништо чудно, веќе не ги ни регистрирам. Жално е само да помислиш дека возрасни, демек зрели ликови се занимаваат со такви работи и мислат дека не се провидни. Ајде што викаш да ги тера некој за ќар, ама овие што „из љубави“ се бламираат...

Иначе, ко што сум информирана, не софтвер...кој има па ти пари и познавања од софтвер. Се знае кај нас како иде тоа - ги ставаш најголемите дембели на интернет и ги оставаш да читаат и пратат по цел ден. Или самите седнуваат, па се надеваат на некаква промоција ако (мислат дека) уловат нешто ситно. Пример во темине за сатанизам и секти (отидов јас, и двете се отворени од мене), за марихуана (отиде и ти, се пречкавме на темата, сигурно си наркос по таа логика)...и така се наоѓале деликвентите. (facepalm) Абе, исто ко филмот, тоа и ме потсети на муабетот.
Да не беше вистинито, ќе подмочнев од смеење, ама ова е жално.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
@Outrider , давај ти идеи. :^)
Јасно ти е од овде кој ќе иде на егзорцизам (па во затвор и/или манастир) ако МПЦ вмеша прсти. :frantic :D

За тие од партија ништо чудно, веќе не ги ни регистрирам. Жално е само да помислиш дека возрасни, демек зрели ликови се занимаваат со такви работи и мислат дека не се провидни. Ајде што викаш да ги тера некој за ќар, ама овие што „из љубави“ се бламираат...

Иначе, ко што сум информирана, не софтвер...кој има па ти пари и познавања од софтвер. Се знае кај нас како иде тоа - ги ставаш најголемите дембели на интернет и ги оставаш да читаат и пратат по цел ден. Или самите седнуваат, па се надеваат на некаква промоција ако (мислат дека) уловат нешто ситно. Пример во темине за сатанизам и секти (отидов јас, и двете се отворени од мене), за марихуана (отиде и ти, се пречкавме на темата, сигурно си наркос по таа логика)...и така се наоѓале деликвентите. (facepalm) Абе, исто ко филмот, тоа и ме потсети на муабетот.
Да не беше вистинито, ќе подмочнев од смеење, ама ова е жално.

Црна Ружа, трева и вегета тоа е комбинацијата која го подрива здравото национално ткиво, секако финансирано од Сорос кој бил виден во Загреб како чека воз за Копривница...не е тоа случајно, специјални рат:D

Брееееј као сум го пропуштил Војкан бре! А у меѓувреме што кафиња се испиени, што цигари испушени по универзитетските холови.
Линк до протест нотата на “научиниот“ труд за Каменот од розета
@Outrider ?

Не го отвара, бара фб или гугл+ акаунт а немам такво нешто :mad: