1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чет муабети/ти реков-ми рече

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од JaMi, 7 февруари 2013.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не го загледав убаво. :)
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Ниту има навреда ниту плукање, само искрено мислење. Алф сака да изиграва жртва, цело време на штрек како да стои за да се `навреди` и да кука, не му е првпат, познати ми се такви ликови и во риал лајф...

  Твоите постови на пример ги скролам секогаш, иако немам ништо против тебе - мислам дека си феноменално досадна и не особено писмена.
   
 3. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  samo si vnimatelna Elektra:) se e vo red...sekoj ima pravo na svoe mislenje:)....jas go kazav moeto:)...pozdrav
   
  На Pica pica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Воу, ајде. . Κој е следечи?
  Хоуп си κажа мислење деκа сум досадна, ти по неа, поκусо дане останеш па и неписмена постанав..
  Ајде има ли таκви? :patos
  А бе знаеш, баρем еднаш еден збоρ да допρеше до мене. Еден да ρечам!
  А исκρено со тебе обожавам да се κонтρам. мада и тоа е пρолазно ;) таа негатива што ја шиρиш во сеκој објавен пост..
  Чудо!
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Шта речи, големо чудо е ако некој ви кажал искрено мислење што мисли за вас. Ние не се вреѓаме ако некој биде искрен кон нас ама ако каже нешто што не ни се свиѓа тогаш по автоматизам е убер хејтер. Been there, done that.
  Стара приказна, нови ликови.
   
 6. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Има една поговорка која вика дека рибата смрди од главата, па не ни чудно што нашите модератори наместо да коментираат за темите, тие се насочени кон коментаторите, а секоја навреда упатена кон член , за нив е искрено мислење.
  Виртуалната позиција одлично им го храни егото, лошо е кога со истото ќе се соживеат ,па секоја забелешка кон администрацијата ја доживуваат како лична навреда.:(
  Скечов најдобро кажува.
   
  На ●Untouchable° и diva orhideja им се допаѓа ова.
 7. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Што мислиш, дали сум во право или не, треба да се отвори категорија на Скокачи, кога некој модератор ќе го "нападнеш" одма друг модератор скока во одбрана а не е ни прозван(а дали е во право или не, тука нема тоа).Категорија за најдобар хумор, заборавиле да стават црн хумор, досега на листата видов предложен само способен од најцрниот(бели нема одамна).Категорија на форумџија висачи...има уште многу категории што фалат....изборот ма модератори неуспешен, нема никакви подобри резултати......
  @alf зареми ти и @Abraxas не сте ставени во религија????
   
  На Pica pica и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па има категорија за тебе. Најплачко. :)
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Доста бе, само буцкаш лево десно, ако ти дојдам пифтија те прам! :mad:


  (да биди реално ова плачко)
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Во право си, еден со друг се штитат и тоа не е толку лошо, ако нека се штитат ,но тоа што е симтоматично e што не умееат да си најдат место на форумот.

  На пример, @Outrider има многу добра смисла за хумор, умее да се нашали и во негов стил иронично да ја поврзе смеата со реалноста..би бил одличен во темата за хумор или играчница, воедно познавањето на спортските настани му е уште еден поен да го води пдф спорт.Таму најдобро би делувал,едноставно ќе си пронајде место на форумот кое најдобро му лежи.
  Во религија, @Electra , беше одличен модератор, секогаш знаеше кога треба да реагира кога јас и @Abraxas се препукувавме со што двајцата веднаш реагиравме на тоа, покажувајќи респект спрема неа.Исто така имаше квалитетни мислења, потикнувајќи размислувања кај сите членови кој го посетуваат пдф религија.
  Незнам од која причина ја сменија,но ако е тоа нејзин избор, во ред е.

  Поентата е секој да си најде место каде ќе делува според својот стил на живот и она што го исполнува.
  Така да,неможеш да ставиш подбуцнуваш,шегобиец и мајтапчија во пдф каде имаш осетлива темата како што е верување,приоритет ни е да се зголеми членството,да има поголем број мислења,па нека има и препукувања,но сето тоа во рамките на правилникот.
  Еве на пример имавме член @balerina која проба да си искаже во што верува, веднаш како волци и се нафрлија со што членот веќе не е присутен, (ова само како пример)

  За жал сега имаме гарнитура која сеуште го нема најдено своето место , да се надеваме дека набрзо ќе направаат соодветен избор и ќе ги распределат модераторските места според категории кој ќе одговараат на членовите со пдф што ќе го модерираат.

  Сите сме различни,но и за сите има место, да не дозволиме да се фаворизираат еднолични членови.
   
  #10500 Pica pica, 13 декември 2015
  Последна промена: 13 декември 2015
  На balerina, ●Untouchable° и diva orhideja им се допаѓа ова.

Сподели: