Чет муабети (ти реков-ми рече)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јас веќе си имам, бувни си го ти! :D :p

Јас си го ставив (санта мојс на аватар де...) (party)
И таму ќе остане се` до завршување на празниците кои ги слави рисјанска и остала раја до ортодокс крисмас. После ќе си го вратам Малколм.
Сега очекувам да ме прати среќа овој период :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Сеуште сметам дека на погрешен член му дадовте да биде модератор на пдф религија , тоа не значи дека имам нешто против него -лично.
Модератор на еден подфорум треба првин да има основна култура во комуникација,да ги почитува членовите без разлика на нивната верска и нацинална определба, да го збогатува со теми подфорумот и да води здрава и разумна дискусија.
Доколку има препукување помеѓу членовите да знае граница да постави и доколку треба да казни и брише постови кој го кршат правилото на форумот.

Небитно е дали модераторот е атеист,муслиман или нешто трето , битно е да умее да владее со темата.

п.с. незнам дали до мене беше поставено твоето прашање, еве да си кажам јас пошто си ме тагнал.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ја чекав @Electra негде да ме номинира, ама ништо, сите членови ги опфати, само мене ме запостави. :(
I betrayed you! :(
Фати расправај се повише, ќе видиш тогаш како ќе ми текне. :zelen
ne e inat....najnepismena sum.......pozdrav
Е, не знам колку точно го владееш правописот, ама фактите се дека знаеш да читаш и да го разбереш прочитаното. Оттаму, би знаела да се снајдеш и кирилица како да инсталираш, ако ја немаш (или да пишеш ако не си во можност, па никому ништо). Другово не знам како да се сфати, освен ко инатење. (think)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Сеуште сметам дека на погрешен член му дадовте да биде модератор на пдф религија , тоа не значи дека имам нешто против него -лично.
Модератор на еден подфорум треба првин да има основна култура во комуникација,да ги почитува членовите без разлика на нивната верска и нацинална определба, да го збогатува со теми подфорумот и да води здрава и разумна дискусија.
Доколку има препукување помеѓу членовите да знае граница да постави и доколку треба да казни и брише постови кој го кршат правилото на форумот.

Небитно е дали модераторот е атеист,муслиман или нешто трето , битно е да умее да владее со темата.

п.с. незнам дали до мене беше поставено твоето прашање, еве да си кажам јас пошто си ме тагнал.

Тоа е како мали џокица замиљша модератора. А како мали џокица нешто замишља е небитно.
Јас лично сметам дека си екстремно напорен и досаден, имаш многу пати кукано и изигрувано жртва и со други модови, дека нема никаква содржина во твоите писанија повеќе од ефтини мистицизми, а досадата си ја разбиваш со провокации и тупење на форум но ништо од тоа не значи дека имам нешто против тебе, напротив, мене ме фаќа жал...
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Κолκу човеκ може нисκо да падне па дуρи и да нема ништо "пρотив" неκого да го изнавρеѓа и да го изнаплуκа и со најгρдите збоρови..
Се сρамнува со земјата и уште еднаш доκажува κолκу е глуп!
@alf. Бρачκа фуρај си κаκо ми ти е убаво :) дали споρед неκој се ефтини или сκапи твоите пρиκазни.. не беρи гајле, аκо тебе ти се убави .. гуρај
Ззз...
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja and Pica pica

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Тоа е како мали џокица замиљша модератора. А како мали џокица нешто замишља е небитно.
Јас лично сметам дека си екстремно напорен и досаден, имаш многу пати кукано и изигрувано жртва и со други модови, дека нема никаква содржина во твоите писанија повеќе од ефтини мистицизми, а досадата си ја разбиваш со провокации и тупење на форум но ништо од тоа не значи дека имам нешто против тебе, напротив, мене ме фаќа жал...

Сеуште сметам дека на погрешен член му дадовте да биде модератор на пдф религија , тоа не значи дека имам нешто против него -лично.
Модератор на еден подфорум треба првин да има основна култура во комуникација,да ги почитува членовите без разлика на нивната верска и нацинална определба, да го збогатува со теми подфорумот и да води здрава и разумна дискусија.
Доколку има препукување помеѓу членовите да знае граница да постави и доколку треба да казни и брише постови кој го кршат правилото на форумот.

Небитно е дали модераторот е атеист,муслиман или нешто трето , битно е да умее да владее со темата.
Не треба да те вреѓа тоа што опишав профил за модератор , напротив треба да ти биде предизвик со што би докажал дека заслужено си го добил тоа модераторско место.

Воопшто не ме засега што ти или било кој друг мисли за мене, тоа останува во доменот на вашата индивидуална замисла, со таа разлика што јас не ги делам на најдобри или на најлоши, животните предизвици не се подеднакво искусени, со што ниту добрите се добри, ниту лошите се лоши , се е променливо.