Чет муабети (ти реков-ми рече)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Κолκу човеκ може нисκо да падне па дуρи и да нема ништо "пρотив" неκого да го изнавρеѓа и да го изнаплуκа и со најгρдите збоρови..
Се сρамнува со земјата и уште еднаш доκажува κолκу е глуп!
@alf. Бρачκа фуρај си κаκо ми ти е убаво :) дали споρед неκој се ефтини или сκапи твоите пρиκазни.. не беρи гајле, аκо тебе ти се убави .. гуρај
Ззз...

Ниту има навреда ниту плукање, само искрено мислење. Алф сака да изиграва жртва, цело време на штрек како да стои за да се `навреди` и да кука, не му е првпат, познати ми се такви ликови и во риал лајф...

Твоите постови на пример ги скролам секогаш, иако немам ништо против тебе - мислам дека си феноменално досадна и не особено писмена.
 

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
I betrayed you! :(
Фати расправај се повише, ќе видиш тогаш како ќе ми текне. :zelen

Е, не знам колку точно го владееш правописот, ама фактите се дека знаеш да читаш и да го разбереш прочитаното. Оттаму, би знаела да се снајдеш и кирилица како да инсталираш, ако ја немаш (или да пишеш ако не си во можност, па никому ништо). Другово не знам како да се сфати, освен ко инатење. (think)
samo si vnimatelna Elektra:) se e vo red...sekoj ima pravo na svoe mislenje:)....jas go kazav moeto:)...pozdrav
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Ниту има навреда ниту плукање, само искрено мислење. Алф сака да изиграва жртва, цело време на штрек како да стои за да се `навреди` и да кука, не му е првпат, познати ми се такви ликови и во риал лајф...

Твоите постови на пример ги скролам секогаш, иако немам ништо против тебе - мислам дека си феноменално досадна и не особено писмена.

Воу, ајде. . Κој е следечи?
Хоуп си κажа мислење деκа сум досадна, ти по неа, поκусо дане останеш па и неписмена постанав..
Ајде има ли таκви? :rofl
А бе знаеш, баρем еднаш еден збоρ да допρеше до мене. Еден да ρечам!
А исκρено со тебе обожавам да се κонтρам. мада и тоа е пρолазно ;) таа негатива што ја шиρиш во сеκој објавен пост..
Чудо!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Шта речи, големо чудо е ако некој ви кажал искрено мислење што мисли за вас. Ние не се вреѓаме ако некој биде искрен кон нас ама ако каже нешто што не ни се свиѓа тогаш по автоматизам е убер хејтер. Been there, done that.
Стара приказна, нови ликови.
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Воу, ајде. . Κој е следечи?
Хоуп си κажа мислење деκа сум досадна, ти по неа, поκусо дане останеш па и неписмена постанав..
Ајде има ли таκви? :rofl
А бе знаеш, баρем еднаш еден збоρ да допρеше до мене. Еден да ρечам!
А исκρено со тебе обожавам да се κонтρам. мада и тоа е пρолазно ;) таа негатива што ја шиρиш во сеκој објавен пост..
Чудо!
Има една поговорка која вика дека рибата смрди од главата, па не ни чудно што нашите модератори наместо да коментираат за темите, тие се насочени кон коментаторите, а секоја навреда упатена кон член , за нив е искрено мислење.
Виртуалната позиција одлично им го храни егото, лошо е кога со истото ќе се соживеат ,па секоја забелешка кон администрацијата ја доживуваат како лична навреда.:(
Скечов најдобро кажува.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Има една поговорка која вика дека рибата смрди од главата, па не ни чудно што нашите модератори наместо да коментираат за темите, тие се насочени кон коментаторите, а секоја навреда упатена кон член , за нив е искрено мислење.
Виртуалната позиција одлично им го храни егото, лошо е кога со истото ќе се соживеат ,па секоја забелешка кон администрацијата ја доживуваат како лична навреда.:(
Скечов најдобро кажува.
Што мислиш, дали сум во право или не, треба да се отвори категорија на Скокачи, кога некој модератор ќе го "нападнеш" одма друг модератор скока во одбрана а не е ни прозван(а дали е во право или не, тука нема тоа).Категорија за најдобар хумор, заборавиле да стават црн хумор, досега на листата видов предложен само способен од најцрниот(бели нема одамна).Категорија на форумџија висачи...има уште многу категории што фалат....изборот ма модератори неуспешен, нема никакви подобри резултати......
@alf зареми ти и @Abraxas не сте ставени во религија????
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ја чекав @Electra негде да ме номинира, ама ништо, сите членови ги опфати, само мене ме запостави. :(

Дај барем нека има најlonely номинација и таму да си газам јас, секако празно че биди. :duh:
Па има категорија за тебе. Најплачко. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Што мислиш, дали сум во право или не, треба да се отвори категорија на Скокачи, кога некој модератор ќе го "нападнеш" одма друг модератор скока во одбрана а не е ни прозван(а дали е во право или не, тука нема тоа).Категорија за најдобар хумор, заборавиле да стават црн хумор, досега на листата видов предложен само способен од најцрниот(бели нема одамна).Категорија на форумџија висачи...има уште многу категории што фалат....изборот ма модератори неуспешен, нема никакви подобри резултати......
@alf зареми ти и @Abraxas не сте ставени во религија????
Во право си, еден со друг се штитат и тоа не е толку лошо, ако нека се штитат ,но тоа што е симтоматично e што не умееат да си најдат место на форумот.

На пример, @Outrider има многу добра смисла за хумор, умее да се нашали и во негов стил иронично да ја поврзе смеата со реалноста..би бил одличен во темата за хумор или играчница, воедно познавањето на спортските настани му е уште еден поен да го води пдф спорт.Таму најдобро би делувал,едноставно ќе си пронајде место на форумот кое најдобро му лежи.
Во религија, @Electra , беше одличен модератор, секогаш знаеше кога треба да реагира кога јас и @Abraxas се препукувавме со што двајцата веднаш реагиравме на тоа, покажувајќи респект спрема неа.Исто така имаше квалитетни мислења, потикнувајќи размислувања кај сите членови кој го посетуваат пдф религија.
Незнам од која причина ја сменија,но ако е тоа нејзин избор, во ред е.

Поентата е секој да си најде место каде ќе делува според својот стил на живот и она што го исполнува.
Така да,неможеш да ставиш подбуцнуваш,шегобиец и мајтапчија во пдф каде имаш осетлива темата како што е верување,приоритет ни е да се зголеми членството,да има поголем број мислења,па нека има и препукувања,но сето тоа во рамките на правилникот.
Еве на пример имавме член @balerina која проба да си искаже во што верува, веднаш како волци и се нафрлија со што членот веќе не е присутен, (ова само како пример)

За жал сега имаме гарнитура која сеуште го нема најдено своето место , да се надеваме дека набрзо ќе направаат соодветен избор и ќе ги распределат модераторските места според категории кој ќе одговараат на членовите со пдф што ќе го модерираат.

Сите сме различни,но и за сите има место, да не дозволиме да се фаворизираат еднолични членови.
 
Последна промена: