1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Цртаме...

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Lollypop, 19 јануари 2013.

 1. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  http://sketchtoy.com/19513648 :zelen
  Следниот нека го нацрта Пекмен, ама онака убаво и веродостојно. :zelen
   
 2. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  поубав и поверодостоен нема да најдиш :p
  http://sketchtoy.com/19530275

  ајде за следниот предизвик да нацрта огномет :D
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 3. K*T�*P*Q

  K*T�*P*Q Староседелец

  Зачленет на:
  6 август 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
 4. Sober_Soul +_+

  Sober_Soul +_+ Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 јануари 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  22
 5. K*T�*P*Q

  K*T�*P*Q Староседелец

  Зачленет на:
  6 август 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
 6. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Не кради туѓи дела, ова е од Sober_Soul +_+ погоре го има постирано. ;)
  http://sketchtoy.com/19650660
  Немаш сама ништо нацртано, затоа си нацртав ја што сакам, а следниот нека црта хеликоптер :cool:
   
 8. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Извини ама јас не го видов то сама си го нацртав ама ај нмв
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Да, сама го најцрта потполно истиот ајфон, и потполно ист линкот излезе кога го зачува :rolleyes:
   
  На Lovely*-* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Лелеел ахахахахахах јас си нацртав јајце и папагал ама го имав отворено то со ајфонот и го избрисав и го нацртав моето хахах извини Книфе!
   

Сподели: