1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Цртаме...

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Lollypop, 19 јануари 2013.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
 2. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  http://sketchtoy.com/(facepalm) не сум стиснала сејв ауууууууу ај следниот пат,доста се измачив за да те нацртам
  колешке не ми се лутии,антиталент сум хахахахах

  следниот нека нацрта љубовна двојка
   
 4. L E O

  L E O Нов член

  Зачленет на:
  6 април 2013
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  2
  download.png


  СЛЕДНИОТ НЕКА НАЦРТА АВТОМОБИЛ
   
  На Lena и monika88 им се допаѓа ова.
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  нема проблем колешке :) http://sketchtoy.com/28062532 нешто денес многу ми се црта иако немам благе везе :giggle

  Следниот-форумов да го нацрта :)
   
 6. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232

Сподели: