1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Цртаме...

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Lollypop, 19 јануари 2013.

 1. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Не знам колку ќе ви се допадне играва ама добра е за тепање досада..

  http://sketchtoy.com/ влегувате тука ии цртате тоа што го рекол членот над вас и кажувате што да нацрта тој после вас XDD

  Кога ја антиталент за цртање успеав да нацртам нешто што личи на слон можете и вие..
  http://sketchtoy.com/19166232

  Следниот црта око :)
   
  На Sofija... му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  На Sofija... му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
 4. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  пред мене нацртааааа
   
 5. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
 6. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  http://sketchtoy.com/19168897 :rolleyes:
  Нека нацрта .... ШЕШИР ... :D
  Иначе Sofija... на твојот линк не иззлага ништо си зела погрешен линк треба да отидеш на сејв скеч па да го копираш тој линк од таму ... :cool: :D
   
 7. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Да приметив тоа инаку нацртаното е над тебе
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
 9. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Замислата беше да испадне маче а ова не знам што е http://sketchtoy.com/19170314
  Следниот цвеќиња
   
 10. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078

Сподели: