1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Цртаме...

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Lollypop, 19 јануари 2013.

 1. Sober_Soul +_+

  Sober_Soul +_+ Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 јануари 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  22
 2. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
 3. Sober_Soul +_+

  Sober_Soul +_+ Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 јануари 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  22
 4. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  http://sketchtoy.com/19317562 :unsure
  Следниот нека нацртааа .... СНЕГУЛКА (ама не само вака "*" :eek: туку со текстура поинтересна ... :cool: :D ) :mstickle
   
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Не сум некој цртач, ама сакам да цртам ликови од стрипови и такви нереални работи. За боење не ме бива. :nah
  П.С. Велештрумфот и Гоблинот ги цртав гледајќи од слика од нет. :zelen
   
  На Anakin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  http://sketchtoy.com/19329921 Мини жирафичка..
  Следниот нека нацрта нешто што не постои нека употреби фантазија :D
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Убаво баш ми се допаѓа стрип цртањето:) , јас многу сакам да цртам ..ама понекогаш неам трпение...сакам и да бојам исто...иако не сум добар цртач сепак си црткам така ми праи задоволство .
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Јас ќе нацртам добро, ама со боењето ќе го ушлакам, зашто ич не сум трпелив со мешање бои, одење по линии и слично.
  Еве едно ангелче. Не е кој знае што, ама ме мрзи да го дотерувам сега. :zelen
  http://sketchtoy.com/19334635
  Следниот нека го црта Луцифер :gjavol
   
  На Anakin, marjan и Gemini им се допаѓа ова.

Сподели: