1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хорор филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Sara, 13 февруари 2012.

 1. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  Evidence (2012)
  Horror
  Evidence_(2011)_movie_poster.jpg
  уфффф се изнагледав вакви :zelen ми се враќа желбата хехе....филмчево не е нешто посебен хорор. Група млади идат на кампување, слушаат чудни звуци во текот на ноќта, нешо ги напаѓа бла, бла...се додека не ми беше јасен крајот....што не ни го очекував таков :p


  Area 407 (2012)
  Horror/Sci-Fi/Thriller
  3d999e7e608d2632b2edd9e22dfcbf94.jpeg
  yup уште еден ваков :zelen
  Посебно насловот ме привлече...си реков да не е нешто во врска со Ареа 51 :giggle но на нешто слично...демек :p преживеаните патници од авионот кој се срушил на некоја зона во која се тестира од страна на владата, не се свесни со што ги чека на тој тест....затоа насловот на постерот ми стана јасен и кога го прочитав "Some secrets are worth killing to keep hidden".......аххх таа Влада!! Whyyyyy, God, whyyyyy! :place
   
 2. Blagica5

  Blagica5 Нов член

  Зачленет на:
  14 септември 2014
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Предлог за мноооогу страшен хорор?! Нешто како ,,Saw'', ,,Evil Dead'', ,,The Exorcist'' ... Tnx in advance!
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Имаш 2 теми каде што можеш да го поставиш прашањево: Препораки за филм (општа) и Хорор филмови. Бидејќи ти е објаснето како да отвориш тема, односно да не биде веќепостоечка и да има соодветен вовед, ќе те предупредам дека следното (намерно) отварање на ваква "тема" само колку да се отвори, ќе биде казнувано. Во иднина подразмисли околу темата која ја отвараш, не си на кафе со другарките, па чекај само да прашам ова.
   
 4. Blagica5

  Blagica5 Нов член

  Зачленет на:
  14 септември 2014
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Барав но не најдов. Sorry, нова сум овде. Ќе се управам со текот на времето :) btw.. Tnx
   
 5. bonboonka

  bonboonka Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2015
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  12
  Интересно е што сакаме да гледме хорори мислам на сите што трепериме од страв еве барем jас сум плашлива особа ем ми е страв ем сакам да гледам се прашувам од каде доага уживаньето во стравот?!
   
 6. Marijan

  Marijan Полноправен Член

  Зачленет на:
  6 април 2015
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  3
  Ај предлог некој екстра хорор филм ,ги имам гледано таму инсидиус паранормал акривити ама ми треба страаааааааааашен да биди со пресврти шознам кој хорор најмн ви има остаено впечаток ?
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
 8. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  Јас лично сум хорор обожавател, откако еден пријател ми кажа дека сликата ми е хорор, а ова беше една обична готичарска
  излегов од такт, и навистин а влијаеше психички врз мене еден хорор фил, кој не паметам како се викаше, но навистина ме убива помислата кога ќе се сетам каков кармасакр имаше во него
  оваа година станав готик и хорор обожавател
  Омилени филмови
  Evil dead
  Asmodexia
  insisious
  exorcism od Emily Rose
  it follows
  drag me to hell
  The Grudge
  Insidious
  Awakening

  Иако овие филмови имаа влијание врз мојата психичка состојба јас продолжив да ги гледам, сакав да се борам против себе и да го победам стравот
   
 9. Teresa

  Teresa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  5
  Дефинитивно омилени The Conjuring 1 и 2 :D
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 10. вован1

  вован1 Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 декември 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Терминаторът се завръща ...

  трилър:rofl
   

Сподели: