Хорор филмови

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Evidence (2012)
Horror
Evidence_(2011)_movie_poster.jpg
уфффф се изнагледав вакви :zelen ми се враќа желбата хехе....филмчево не е нешто посебен хорор. Група млади идат на кампување, слушаат чудни звуци во текот на ноќта, нешо ги напаѓа бла, бла...се додека не ми беше јасен крајот....што не ни го очекував таков :p

Area 407 (2012)
Horror/Sci-Fi/Thriller
3d999e7e608d2632b2edd9e22dfcbf94.jpeg
yup уште еден ваков :zelen
Посебно насловот ме привлече...си реков да не е нешто во врска со Ареа 51 :giggle но на нешто слично...демек :p преживеаните патници од авионот кој се срушил на некоја зона во која се тестира од страна на владата, не се свесни со што ги чека на тој тест....затоа насловот на постерот ми стана јасен и кога го прочитав "Some secrets are worth killing to keep hidden".......аххх таа Влада!! Whyyyyy, God, whyyyyy! :place
 

Blagica5

Нов член
14 септември 2014
8
1
3
28
Предлог за мноооогу страшен хорор?! Нешто како ,,Saw'', ,,Evil Dead'', ,,The Exorcist'' ... Tnx in advance!
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Имаш 2 теми каде што можеш да го поставиш прашањево: Препораки за филм (општа) и Хорор филмови. Бидејќи ти е објаснето како да отвориш тема, односно да не биде веќепостоечка и да има соодветен вовед, ќе те предупредам дека следното (намерно) отварање на ваква "тема" само колку да се отвори, ќе биде казнувано. Во иднина подразмисли околу темата која ја отвараш, не си на кафе со другарките, па чекај само да прашам ова.
 

Blagica5

Нов член
14 септември 2014
8
1
3
28
Барав но не најдов. Sorry, нова сум овде. Ќе се управам со текот на времето :) btw.. Tnx
 

bonboonka

Полноправен Член
21 февруари 2015
38
12
8
Интересно е што сакаме да гледме хорори мислам на сите што трепериме од страв еве барем jас сум плашлива особа ем ми е страв ем сакам да гледам се прашувам од каде доага уживаньето во стравот?!
 

Marijan

Полноправен Член
6 април 2015
25
3
13
26
bitola
Ај предлог некој екстра хорор филм ,ги имам гледано таму инсидиус паранормал акривити ама ми треба страаааааааааашен да биди со пресврти шознам кој хорор најмн ви има остаено впечаток ?
 

Armagoddamn

Истакнат Член
28 октомври 2015
162
33
328
Јас лично сум хорор обожавател, откако еден пријател ми кажа дека сликата ми е хорор, а ова беше една обична готичарска
излегов од такт, и навистин а влијаеше психички врз мене еден хорор фил, кој не паметам како се викаше, но навистина ме убива помислата кога ќе се сетам каков кармасакр имаше во него
оваа година станав готик и хорор обожавател
Омилени филмови
Evil dead
Asmodexia
insisious
exorcism od Emily Rose
it follows
drag me to hell
The Grudge
Insidious
Awakening

Иако овие филмови имаа влијание врз мојата психичка состојба јас продолжив да ги гледам, сакав да се борам против себе и да го победам стравот