Хорор филмови

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
The Mist (2007)
Horror/Thriller/Sci-FiПоради маглава се двоумев помеѓу овој или Silent Hill, одма ми се изрази желба, не за друго :rofl ....ма ајде, така одма се наоѓаш во филм :patos иначе одамна не ми e гледан, сигурно знаете сите се е околу маглава во филмов...и тоа што се крие во неа. Според оценката на imdb гледам дека е падната, но мене ми се виде солиден хорор, како и увек :zelen

за крајот I expected more |-( не ми јасно како само за него да му снема куршум..
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
The Mist (2007)
Horror/Thriller/Sci-FiПоради маглава се двоумев помеѓу овој или Silent Hill, одма ми се изрази желба, не за друго :rofl ....ма ајде, така одма се наоѓаш во филм :patos иначе одамна не ми e гледан, сигурно знаете сите се е околу маглава во филмов...и тоа што се крие во неа. Според оценката на imdb гледам дека е падната, но мене ми се виде солиден хорор, како и увек :zelen

за крајот I expected more |-( не ми јасно како само за него да му снема куршум..
батали магли гледајго The hills have eyes :confused:
тој од фаворитите ми е заедно со првите делови од Wrong turn,
 
  • Like
Реакции: Arhangel Uril

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
ма нееее, ми се здосадија тaков тип на хорори, ги имам изгледано, вака ова ми е монотоно, sci-fi...ко за мене :patos
 
  • Like
Реакции: Kitty

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Are You Scared? (2006)
-HorrorНема ништо посебно да кажам за филмов едино што многу потсетува на Пила (Saw) некојси мрднат психопат си игра безмилосно со животите на 6-ца тинејџери, кои биле одбрани (демек) во едно реално шоу, но ќе ги зафркне...напнат филм, многу зезнати замки :p еве забележав дека има и 2 дел, ама не ми остава толку впечаток за да го ѕирнам и него :unsure
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Apartment 1303
Приказна за млада девојка која решава да замине од дома и да почне да живее сама, понастрана од мајката алкохоличар. Таа се сели во еден стан кој што на прв поглед и изгледа многу убаво, но за кратко време ќе свати дека во него се случуваат чудни работи.
Очекував дека ќе биде нешто подобро филмот, оцена од 1/10 од мене 4.
 
  • Like
Реакции: Змејче

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Monster Man
Двајца пријатели тргнуваат на патување и по патот налетуваат на едно чудно возило кое ги прогонува постојано. По патот сретнуваат една девојка и тие ја качуваат со нив да го продолжи возењето.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Lost Lake
Дечко и девојка решаваат да одат да го најдат вујкото на девојката во еден мистериозен и напуштен град. Во градот се само тие и секако ќе го најдат вујкото кој непријатно ќе ги изненади. Нискобуџетен филм со тројца глумци, но кој сака може да го гледа.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
American weapon
Еден исфрустриран поранешен војник од времето, останат е во планина и таму ги лечи своите фрустрации убивајки. Група млади кои се тргнати на викенд ќе бидат неговата следна мета.
 
  • Like
Реакции: Змејче