1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хорор филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Sara, 13 февруари 2012.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  толку многу изгледав што веќе не ми се страшни воопшто...(facepalm)
   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  The Mist (2007)
  Horror/Thriller/Sci-Fi

  [​IMG]

  Поради маглава се двоумев помеѓу овој или Silent Hill, одма ми се изрази желба, не за друго :rofl ....ма ајде, така одма се наоѓаш во филм :patos иначе одамна не ми e гледан, сигурно знаете сите се е околу маглава во филмов...и тоа што се крие во неа. Според оценката на imdb гледам дека е падната, но мене ми се виде солиден хорор, како и увек :zelen

  за крајот I expected more |-( не ми јасно како само за него да му снема куршум..
   
 3. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  батали магли гледајго The hills have eyes :confused:
  тој од фаворитите ми е заедно со првите делови од Wrong turn,
   
  На Arhangel Uril му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  ма нееее, ми се здосадија тaков тип на хорори, ги имам изгледано, вака ова ми е монотоно, sci-fi...ко за мене :patos
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  е досадни се богами :rolleyes:
   
 6. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  Are You Scared? (2006)
  -Horror

  [​IMG]

  Нема ништо посебно да кажам за филмов едино што многу потсетува на Пила (Saw) некојси мрднат психопат си игра безмилосно со животите на 6-ца тинејџери, кои биле одбрани (демек) во едно реално шоу, но ќе ги зафркне...напнат филм, многу зезнати замки :p еве забележав дека има и 2 дел, ама не ми остава толку впечаток за да го ѕирнам и него :unsure
   
 7. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Apartment 1303
  Приказна за млада девојка која решава да замине од дома и да почне да живее сама, понастрана од мајката алкохоличар. Таа се сели во еден стан кој што на прв поглед и изгледа многу убаво, но за кратко време ќе свати дека во него се случуваат чудни работи.
  Очекував дека ќе биде нешто подобро филмот, оцена од 1/10 од мене 4.
  [​IMG]
   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Monster Man
  Двајца пријатели тргнуваат на патување и по патот налетуваат на едно чудно возило кое ги прогонува постојано. По патот сретнуваат една девојка и тие ја качуваат со нив да го продолжи возењето.
   
 9. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Lost Lake
  Дечко и девојка решаваат да одат да го најдат вујкото на девојката во еден мистериозен и напуштен град. Во градот се само тие и секако ќе го најдат вујкото кој непријатно ќе ги изненади. Нискобуџетен филм со тројца глумци, но кој сака може да го гледа.
   
 10. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  American weapon
  Еден исфрустриран поранешен војник од времето, останат е во планина и таму ги лечи своите фрустрации убивајки. Група млади кои се тргнати на викенд ќе бидат неговата следна мета.
  [​IMG]
   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: