Хомосексуалност

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
секој има право на избор со кого сака да го сподели животот... и тие што кажуваат се и сешто не само за вакви луѓе туку и за останатите едноставно изгледа нивниот живот е досаден па затоа се занимаваат со други. како што кажав немам никакви предрасуди само што не сакам паради -.-
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Па.. еве како размислува момче пораснато од лезбејки.


Мислам дека голем дел од хомосексуалците се паметни, образовани и подобро би одгледале едно дете тие, отколку тоа дете да расте во дом..
Јас никаде не спомнав дека некои од нив не се паметни образовани или слично. Зборуваме за моралното и природното што треба да им се постави за пример на децата. А веќе кога ќе пораснат нивната сексуална ориентација е право на избор.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and melpomena

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Колку многу се имам изјаснато на темава, за да не си правам непријатели на форумов, нека ти ја избришат. Од причина што постои, иначе има една лента горе (барај) ќе напишеш хомосексуалци, хомофоб, права на геј и слично... и ќе ти се појави темата.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
LMFAO, има тема слична на оваа и се вика "Правата на геј заедницата во Македонија". Генерално за хомосексуалност може и таму да се зборува (претпоставувам; како ќе кажат Модераторите).

Мислам дека една тема е доволна, а за повеќето на форумов и многу. Прочитај ги мислењата - па види дали е потребно да прашуваш каков е ставот на членовите на форумот кон нив (а веќе и од неколкуте одговори можеш да заклучиш).
доста познат ми е тој став на самосожалување,можам слободно да го генерализирам за овој вид популација,ако можам така да се изразам.јас бар немам ништо против тебе како човек но хомосексуалноста никогаш нема да ја подржувам а плус кога напишав дека една тема е и многу е баш ради тоа што два различни става се вртат во сите постови и не е ни едукативно ни забавно,и без врска е да се полемизира,само ке има врегачи и навредени,а таму во таа тема го изразив мојот став поопширно.
изигравање жртви ич не сакам да гледам
 

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
Се сложувам комплетно со 990 Freak многу сум против и тоа не го сфаќам како право на избор туку како болест, па уште да склучуваат брак па и деца, уште тоа ни фали.Како ке растат тие деца со хомосексуалци, мислите нема да се срамат од околината, од пријателите, од другарчињата во школо? Зашто да му го загорчиш животот на едно невино дете и да го осудиш на презир од околината?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and 990Freak

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Јас никаде не спомнав дека некои од нив не се паметни образовани или слично. Зборуваме за моралното и природното што треба да им се постави за пример на децата. А веќе кога ќе пораснат нивната сексуална ориентација е право на избор.
Родителите (хомосексуалците) сигурно нема да го остават детето да ги гледа додека тие имаат односи. ^^
И, сите луѓе се создадени од маж и жена, зарем нивните родители не им дале добар пример па тие станале хомосексуалци?
За тоа не е потребен пример, хетеросексуалноста, бисексуалноста и хомосексуалноста се сексуални ориентации, тоа не е избор, тие едноставно така се раѓаат, и за тоа не е потребен никаков пример, ништо не може да влијае врз нечија сексуална ориентација.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
aee нели ако се сакаф мушко и мушко женско и женско нели ке се сексаф ? е и ?
какво бе сексање мушко и мушко цццц како може куре сс куре да се пали цццц и после не било болес ццц
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
доста познат ми е тој став на самосожалување,можам слободно да го генерализирам за овој вид популација,ако можам така да се изразам.јас бар немам ништо против тебе како човек но хомосексуалноста никогаш нема да ја подржувам а плус кога напишав дека една тема е и многу е баш ради тоа што два различни става се вртат во сите постови и не е ни едукативно ни забавно,и без врска е да се полемизира,само ке има врегачи и навредени,а таму во таа тема го изразив мојот став поопширно.
изигравање жртви ич не сакам да гледам

Со сета почит, но ќе ти се спротиставам и ќе кажам дека не се обидував да изигравам никаква жртва. Ниту пак планирам да го правам тоа.

Да, ми е жал - но не до тој степен да почнам да се жалам на теми или да барам сожалување и внимание од другите. Тоа што го кажав беше мое мислење и според мене е чиста вистина. Затоа и ќе пробам да ја избегнам оваа и наредните теми кои наликуваат на оваа. Бидејќи се глупост.

Ако ти за мене имаш мислење дека барам некој да тагува по мене или што и да мислиш - во ред. Твое мислење.

Не сакам кавги. Доколку сакаш кавга - ја бараш кај погрешен човек.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO and Scars31

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
И тј што е докажаја е педерчина. За мене тој не е нормално, два исти пола на магнет неможеш да споиш. И да имам моќ, Јасеновац сс пуну пару би работаја. Бизнис сс течан сапун. Толко од мене што се однаса за педери.
Па зарем сите луѓе од напредните и цивилизирани држави се хомо..? Тоа нема врска.
Нас таков ни е менталитетот, но за среќа се повеќе и повеќе граѓани на Македонија сфаќаат дека сите луѓе треба да имаат еднакви права.