Хомосексуалност

Alek12321

Нов член
18 јули 2015
6
0
1
24
Па сега ќе ни требаат богами за Евроинтеграциите , нели такви се сите тамо ...
Јас секогаш сум бил против тоа , тоа е болна работа за мене и мислам дека таквиот Педерлук треба да се одстрани од сегде каде е посадено односно однесе во некој логор !!!
За да опстане едно општество мислам дека треба да се размножуваме , повеќе има луѓе кој умираат него што се раѓаат , а педерлукот кој е болноумна работа тоа не може да го направи , за да има процес на размножување знаеме дека потребни се маж и жена , слон и слоница , куче и кучка итн ...
Незнам кој ги подржува и кој гледа во ова како нормално нешто кое е спротивно од нормално ?! (facepalm)
Сакам на сите хомофобијци како тебе господ да им даде геј син... да видиме дали тоа дете ке заврши низ прозор или пак ке сакаш да живее срекно со кого тој сака
Не ви мислам лошо само сакам да видите барем малце како им е на хомосексуалците
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Мислам дека тебе повеќе би ти било лично да си шеташ синче со Авон под мишка и Шанел ташна , како што кажа нели ако даде господ ,а ќе ти даде ;) очигледно си подржувач на Педерлукот и сакаш потајно ...
Па тоа не треба да те вреѓа тебе и сите тука што имаат други сваќања за сексот , не природни , не христијански и современи кој се карцином за општеството !!
Јас секогаш мислам и секогаш ќе мислам дека таквите како тебе кој се со РИКВЕРЦ сваќања ,а и ти очигледно треба да си најдат сродна душа во некој логор надвор од ова општеството кое се залага за создавање ,а не за изумирање на истото !!! (pivo)
 
Последна промена:

Alek12321

Нов член
18 јули 2015
6
0
1
24
Мислам дека тебе повеќе би ти било лично да си шеташ синче со Авон под мишка и Шанел ташна , како што кажа нели ако даде господ ,а ќе ти даде ;) очигледно си подржувач на Педерлукот и сакаш потајно ...
Па тоа не треба да те вреѓа тебе и сите тука што имаат други сваќања за сексот , не природни , не христијански и современи кој се карцином за општеството !!
Јас секогаш мислам и секогаш ќе мислам дека таквите како тебе кој се со РИКВЕРЦ сваќања ,а и ти очигледно треба да си најдат сродна душа во некој логор надвор од ова општеството кое се залага за создавање ,а не за изумирање на истото !!! (pivo)
Да,ги поддржувам и не би ми пречело да шетам такво дете... оти тоа би било нормално исто како и сите,дури понормално и од таквите како тебе.Светот оди напред но за жал секогаш ќе има заостанати како тебе и тоа е единствена причина зошто државава ни е пропаст.
Секогаш ги имало многу,само што сега повеке се откриваат затоа мислите дека ги има се повеќе и повеќе
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Мене па јаки ми се хомофобо-хејтерите. Од една страна бараат да не хејтаат хомосексуалци, од друга страна хејтаат хомофби.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Epa od takvi de kako tebe sto se stremat kon idninata kazav deka opstestvoto strada , Pederlukot e bolest koja treba da se iskoreni ,a ako si RIKVERC togas neznam kako go zamisluvas toa normalno ?!
Drugar toa e bolest , ali ako teraj te si vie poveke picinja za nas da ima ,ti ako si se opredelil maski gaz da fatis ili surla toa si e tvoe pravo ili na takvite sto gi podrzuvas !!! Ziveli ;)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Epa od takvi de kako tebe sto se stremat kon idninata kazav deka opstestvoto strada , Pederlukot e bolest koja treba da se iskoreni ,a ako si RIKVERC togas neznam kako go zamisluvas toa normalno ?!
Drugar toa e bolest , ali ako teraj te si vie poveke picinja za nas da ima ,ti ako si se opredelil maski gaz da fatis ili surla toa si e tvoe pravo ili na takvite sto gi podrzuvas !!! Ziveli ;)
Знаеш што?
Оној што оди со паролата „Ако, терајте повеќе п***ња за нас да има.“ секогаш најмалку п***ња има околу себе... за жал.
Тоа му оди некако: којотот колку и да ја брка птицата итрица, нема да ја стигне.
Инаку, не страда општеството од оние кои што се стремат кон тргање на обредните(по модерно: општествените) забрани. Општеството страда од луѓе кои што се толку многу затворени во своите погледи, што буквално не даваат место за ниту една промена во размислувањата. А замисли, да биле сите луѓе како тебе, толку „закостенети“ во своите заблуди, општеството сѐ уште би останало на стадиум на племиња, и сѐ уште би мислеле дека Перун нѐ тепа со молњи затоа што нешто сме згрешиле.
Од каде си толку сигурен дека тоа е болест? Еве јас ти гарантирам, ти потпишувам дека не е болест. И?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Hahah taka e bratu , ali za zal ne kaj mene ;)
Jas gi sakam takvite urdari koj mislat deka ima najmalku ,a i tie sto mislat taka se del od mojot uspeh , vo koja i da e oblast ;)
Jas ne patam za toa fala bogu :)
Ako nekoj e zaostanat tuka ne sum jas veruvaj ;) ,a za ovaa tema mislenjeto mi e takvo i za zal ne mislime isto ,a ne znaci ako ne mislime isto deka treba da mi zaviduvas de ! ;)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
magic-johnson-eating-popcorn.gif


Без завидлук, ќе ве молам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Hahah taka e bratu , ali za zal ne kaj mene ;)
Jas gi sakam takvite urdari koj mislat deka ima najmalku ,a i tie sto mislat taka se del od mojot uspeh , vo koja i da e oblast ;)
Jas ne patam za toa fala bogu :)
Ako nekoj e zaostanat tuka ne sum jas veruvaj ;) ,a za ovaa tema mislenjeto mi e takvo i za zal ne mislime isto ,a ne znaci ako ne mislime isto deka treba da mi zaviduvas de ! ;)
Чекај сега малку.
Да беше муабетов фејс - ту - фејс ќе ти речев: ај од ново, пошо слабо те сфатив, ама да пробаме да разграничиме.
Прво, дали си или не си вртач на п***ња, ама ич не треба мене да ми се објаснуваш и докажуваш. Скрос ни е ирелевантно за муабетов.
Тоа што јас го дадов заклучокот, се однесуваше на лаички „истражувања“ од она што до сега сум сретнал и сум го видел. Тебе не сум те видел, така што и да ми пратиш албум со слики од сите вагини што си ги поминал, нема да ми значат ништо.

А од каде несогласувањето за одредена тема го поврза со завидување, е тоа ми е енигма, жими мама.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
ok , vidi ne sakam da se natprevaruvame , ovcarski e ...
Prosto ke ti kazam , ednostavno ne go podrzuvam toa i nema idnina so toa ,pa neli e taka , kakov plod ke vrodi maz so maz aj kazi iskreno ?
ima li sto da se kaze posle odgovorot ??
ok e toa si e tvoe mislenje i ne ti rekov ne misli taka , sekoj ima pravo neli ?
samo sto iskreno da se izneseme , sto e prirodno i realno ? !