Хомосексуалност

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Никакво општество не ги прифатило !
Некој маргинални организации финансирани од Рикверц ликови пробуваат да издејствуваат некаква подршка ама со 6 ипол луѓе не ја бива ...
Незнам од кај ти се информацииве кој се смешни ,а и неточни ?!
Високохумано општество сме да , а во однос на нив голем процен не се ,а надминува 80% ,така да сите изнесени тези околу тоа како ја уживаат подршката се нормално не вистинити за среќа :kafe
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Никакво општество не ги прифатило !
Некој маргинални организации финансирани од Рикверц ликови пробуваат да издејствуваат некаква подршка ама со 6 ипол луѓе не ја бива ...
Незнам од кај ти се информацииве кој се смешни ,а и неточни ?!
Високохумано општество сме да , а во однос на нив голем процен не се ,а надминува 80% ,така да сите изнесени тези околу тоа како ја уживаат подршката се нормално не вистинити за среќа :kafe
Информациите ми се од едно друго општество во кое јас живеам моментално.
Позната ми е ситуацијата во Македонија и таму имам живеено.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Просто кажано ,лично мене тоа ми е одвратно и против сите наши залагања за РАЗМНОЖУВАЊЕ ,а не за ИЗУМИРАЊЕ !
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Просто кажано ,лично мене тоа ми е одвратно и против сите наши залагања за РАЗМНОЖУВАЊЕ ,а не за ИЗУМИРАЊЕ !
Те сваќам што сакаш да кажеш.
А јас па неможам да ги сватам тие геј-фолирантите што се декларираат како такви а не се...се само со цел да земат подобра позиција на работно место.
А и да ти кажам и тука е иста прикаска како и во Македонија со гејевите...пола од нив и не се оригинал гејеви.
Половината се џанаци и за да дојдат до пари за дрога мора да навртат дупе на геј некој, па послем тоа демек и они биле гејеви...нонсенс.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па да де има и такви што се , тие пример се викаат ПУШАЧИ ВО ВЕТЕР (пушат индирекно ) и за повисоки функции ,дали во работата ,спортот,а сега зачестија и по дискотеките итн , ги има насекаде таквите ПУШАЧИ , а кога нема ветер пушат претежно навечер ...
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Дали е ова уште еден напад против вакцините незнам но страотно делува!
Еден италијански научник објавил дека процентот на хомосексуалците се зголемува и дека причината за порастот и настанокот на хомичите е поради вакцините..уште едно прашање за размислување значи пред да се однесат децата на тоа задолжително вакцинирање(никако не успеавме да го укинеме).
Познато е дека Бил Гејтс е еден од најголемите финансиери на светот за вакцини кој јавно дал изјава дека вакцините всушност служат за намалување на ппулацијата во светот.
Докажано е дека вакцините можат сешто да направат ама да предизвикаат и хомосексуалност!?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Mert_turkey

Нов член
15 април 2017
3
0
1
40
Што имате против хомосексуалноста? Зарем не се луѓе и тие сакаат права. Јас не сум ни бисексуалец ни геј , но мене не ми пречат воопшто. Брат ми е геј и од него нема да се откажам никогаш без разлика што е геј нашиот однос не се смени и нема да се смени. Го запознав и дечко му , а тој ми е најдобар другар и сега живее со нас и целото мое семјство го обожаваме многу ни има помогнато и во невоља кога сме. И ова ќе го кажам брат ми и дечко му си имаат еден син и синот живее со нас. Многу се среќни и баш се слатки и ги подржувам во се.
 
Последна промена:

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Не прифаќам и не одобрувам тоа е болест,мое мислење без напаѓање,се знае Господ создал машко и женско,се знае за што да прават,да се множиме