1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Mistery :), Хептаграм XI, Lena и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  644177_538860936136508_1168553395_n.jpg
  Прекрасееен (inlove)
   
  На Luckky и Сара.13 им се допаѓа ова.
 3. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Ако треба еден да бирам што би го носела секогаш тоа е дефинитивно овој.
  [​IMG]


  Ми се допаѓаат и овие :
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На Smiley_1996, Lady* и Lena им се допаѓа ова.
 4. Bleach

  Bleach Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  257
  Ретко носам, скоро па и никогаш. Ваков би носела (inlove)

  [​IMG]
   
  На Roxelana, Хептаграм XI, Aleksis и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
 6. theowndemon

  theowndemon Полноправен Член

  Зачленет на:
  8 јули 2013
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  33
  True to be told, јас не носам многу фустани, но вакви баш би сакала:
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  [​IMG]
   
  На Luckky, Lady* и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 8. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
 9. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  ESUN-WD37_V1.jpg
  76166117-03.jpg TLIE-WD41_V1.jpg
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  601288_632210513460906_554306502_n.jpg (inlove) 10-zadolzitelni-parcinja-vo-zenskiot-plakar-9.jpg 10-zadolzitelni-parcinja-vo-zenskiot-plakar-6.jpg 936413_503470766384663_1133286135_n.jpg (inlove)
   
  На Luckky и Rosana им се допаѓа ова.

Сподели: