1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Црниот е најубав:)
   
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Два се(wasntme)
  Мене пердето ми прави најмногу мерак (nod)
   
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Краткиот.
  А пердето?
  Хммм... за на плажа со бикини одоздола.
  И убави римјанки на нозете.
  Милина.
  Ајде лето кад чеш веч једном доч?


  Пс не за на плажа.
  За навечер.
   
 5. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  Е ќе си пукнам од мака. Гледам на АСОС, го видов ова прекрасно фустанче
  [​IMG][​IMG]

  780 денари му доаѓа, ама ја нема мојата бројка. Одма се продало:banghead
  А совршено е за летово, значи совршено.
  Пу:(
   
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  [​IMG]:eek
   
  На Luckky, Сара.13 и Rosana им се допаѓа ова.
 7. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  600803_562916853731168_1288370575_n.jpg 314413_448097685266359_1982208851_n.jpg
   
  На Luckky, Rosana и JaMi им се допаѓа ова.
 8. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Rosana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. La Bruha :)

  La Bruha :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  157
  [​IMG]
   
  На Sofija... и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 10. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802

Сподели: