1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. MimeQueen

  MimeQueen Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 јануари 2014
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  41
  Неможам да се одлучам, сите се убави.
   
 2. MimeQueen

  MimeQueen Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 јануари 2014
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  41
  Прекрасно е да се има ваков.... да знам од каде се наоѓа без двоумење би го купила
   
 3. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  црно на се' си иде.. :sreken

  [​IMG]
   
  На Bibi@, MATEJA, Lena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  image.jpg image.jpg

  (inlove)
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Само во целосна црна верзија.

  [​IMG]
   
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На MATEJA и Mameha им се допаѓа ова.
 8. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  [​IMG]
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lana98

  Lana98 Нов член

  Зачленет на:
  7 август 2014
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  3
 10. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  [​IMG]
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: